تبليغات ريپورتاژ
تبليغات ريپورتاژ در سيستم وبلاگدهي آريا با اتوريتي عالي و الكسا پايين

محبوب ترين جاذبه ها و تفريحات نزد مسافران

1 - جزيره كيش بي شك يكي از محبوب ترين نقاط گردشگري در ايران مي باشد جزيره اي كوچك ولي زيبا كه در شمار معدود نقاط آزاد اقتصادي در ايران مي باشد. اين جزيره داراي جاذبه تفريحي و گردشگري فراواني مي باشد، اما برخي از آنها بيشتر مورد توجه مسافران تور كيش قرار ميگيرد. در اين جا به برخي از آنها اشاره ميكنيم :

 

 

Slide background

 

- يكي از تفريحات متفاوت و هيجان انگيز در جزيره كيش بنانا و شاتل است.كساني كه عاشق هيجان هستند مي توانند اين دو تفريح را برروي آب هاي خليج فارس تجربه كنند .شاتل يك تيوب است كه با بندهاي مخصوص به قايق بسته مي‌ شود و يك يا چند نفر روي آن مي‌ نشينند و روي آب كشيده مي‌ شود. به دليل سرعت بالاي قايق، شاتل روي آب تكان‌ هاي زيادي مي‌ خورد و هيجان آن بسيار بالاست و از ايمني بالاي برخوردار مي باشد چرا كه قبل از سوار شدن جليقه نجات به تن ميكنيد و و به وسيله غريق نجات ها كنترل مي شويد.

- آبنماي موزيكال آواي خليج فارس اين مجموعه با زيربنايي به وسعت 20 هزار متر مربع مساحت ساحلي و 15 هزار متر مربع مساحت دريا به همراه 1400 مترمربع اسكله هلالي به عنوان بزرگترين مجموعه فرهنگي و تفريحي كشور و بزرگترين آبنماي موزيكال خاورميانه مي باشد كه در شمال شرقي جزيره كيش و بهترين نقطه نزديك اسكله تفريحي جزيره براي بازديد مسافران تور كيش احداث شده است.در مقابل اين آبنما سن كنسرت قرار دارد كه تا كنون چندين كنسرت از خواننده هاي مطرح كشور در آن برگزار شده است. اين سالن كنسرت روباز حدود 1340 نفر ظرفيت دارد. يكي از ويژگي هاي جالب اين آبنما استفاده از آب شور دريا براي نمايش است كه در نوع خود منحصر به فرد مي باشد. هم چنين قابلبيت هاي ديگري نيز مانند ليزر شو و افكت آتش بر روي آبنماي موزيكال تعبيه شده است.

پارك كيبل اسكي كيش يا همان اسكي روي آب يكي ديگه از ورزش هاي آبي كيش است كه بسيارمورد توجه گردشگران تور كيش قرار گرفته است. اين مجموعه از بزرگترين و اولين كيبل اسكي در منطقه خاورميانه است و در يكي از زيباترين نقاط ساحل نقره فام شرقي كيش با درختان نارگيل فراوان و درختان لور قديمي ، با آلاچيق هاي متعدد در طول ساحل، نزديك اسكله بزرگ تفريحي و پلاژ آقايان براي استفاده مسافران تور كيش .كيبل اسكي كيش بزرگترين كيبل اسكي جهان و نخستين سايت اسكي روي آب خاورميانه در جزيره كيش است . طول كيبل اسكي در كيش 860 متر و عرض آن به 160 متر مي‌رسد. به منظور سرويس دهي به علاقه‌مندان اين ورزش، 5 برج در خليج فارس نصب شده است كه با سرعت 28 تا 62 كيلومتر در ساعت، امكان سرويس دهي به 12 نفر را به طور همزمان دارد.مجموعه كيبل اسكي كيش شامل دفتر رزرواسيون، امكانات كامل رختكن و دوش، سكوي شروع، اتاق آموزش و فروشگاه لوازم و تجهيزات ورزشي مخصوص كيبل اسكي ميباشد. به علاوه در اطراف اين مجموعه رستوران و كافي شاپ جهت رفاه استفاده كنندگان قرار داده شده است.اين ورزش آسان، ايمن و لذت بخش، شرايط سني خاصي نداشته و همه مي توانند از 3 سال تا 93 سال از آن لذت ببرند. پارك كيبل اسكي كيش جاذبه اي است كه به راحتي نمي توان از رفتن به آن صرف نظر كرد.

يكي از جاذبه هاي گردشگري و باستاني جزيره كيش، خانه اعياني است كه با توجه به آثار باقي مانده قدمت اين خانه به دوران ايلخانيان باز ميگردد. از معماري باقي مانده اين خانه و سنگ هاي ستاره اي شكل به جاي مانده در بناي بيروني مي توان نتيجه گرفت كه سنگها جز سنگهاي وارداتي آن زمان هستند كه بيانگر ثروتمند بودن مالك اين خانه در آن عصر بوده است. البته خانه اعياني يكي از آثار فرهنگي است كه كم به آن توجه شده است. اما مسافرين عزيز تور كيش كه علاقه كند به بازديد از مناطق اريخي و باستاني هستند مي توانند از اين خانه ديدن كنند.

2- شهر مقدس مشهد از ديگر شهر هايي مي باشد كه هرساله تعداد زيادي از گردشگران تور مشهد را جذب خود ميكند.اين شهر نيز داراي مناطق گردشگري سياحتي و زيارتي بسياري است ، كه برخي از آنها از سوي گردشگران بيشتر مورد توجه قرار ميگيرد.

حرم مطهر امام رضا عليه السلام با گسترش و افزايش مساحت آرامگاه امام هشتم شيعيان ساخته شده است. امام بزرگوار در سال هشتصد و هفده هجري به شهادت رسيدند. اسم اين منطقه سناباد بود و در قرن دهم به نام مشهد تغيير نام گرفت و مقدس ترين شهر مذهبي در كشور ايران شد. ساخت حرم امام رضا متعلق به قبل از دوره سلجوقي مي باشد.


حرم مطهر امام رضا عليه السلام ساختماني چهار گوشه است كه در هر گوشه آن صفه‌اي به اندازه 3 متر دارد كه از اين صفحه محل ورود و خروج و رفت و آمد به حرم مطهر است. ساختمان اصلي حرم، به بقعه هارون الرشيد مربوط است و مرقد مطهر امام رضا عليه السلام در وسط حرم قرار نگرفته بود و طواف بر ضريح سخت و مشكل بود بدون آن كه آسيبي به استواري گنبد وارد شود در سال 1343 ه.ش با ساختن يك طاق بزرگ و دو پايه ، ديوار بين مسجد و حرم را برداشتند. ارتفاع طاق حرم بيست سانتي‌متر و با سنگ مرمر است و بالاي آن تا ارتفاع دو متري با كاشي‌ نفيس از دوره سلجوقي است كه بر بيشتر آنها آيات و احاديث بر بعضي ديگر، نقشهاي اسليمي كار شده و برجسته ديده مي شود. بر بالاي كاشي‌ها، كتيبه‌اي به شكل برجسته بر روي كاشي‌هاي چيني داراي آيه هايي از سوره فتح به تاريخ 760 هـ.ق نصب گرديده است. بر بالاي اين كتيبه، كتيبه اي از جنس مرمر به عرض 32 سانتي‌ متر مي باشد كه بر آن قصيده‌اي از دبيرالملك فراهاني به خط نستعليق نوشته شده است. از اين كتيبه تا انتهاي ديوارها، به سال 1275 هجري قمري آيينه كاري شده مي باشد . در انتهاي 4 ديوار حرم كه زير طاق گنبد قرار گرفته است، سوره جمعه به خط ثلث عليرضا عباسي وجود دارد. در قسمت بالاي ديوارها‌، با ساختن گوشواره‌ها ، طرح مربع به هشت ضلعي و گنبد داخلي بر روي آن ساخته شد. همه سطحهاي زير گنبد،‌ با آيينه كاري بسيار هنرمندانه‌ به شيوه مقرنس پوشيده شده است . گنبد بيرون حرم بر روي ساقه‌ به قطر 44/13 متر بنا شده است و بلندي ارتفاع آن از كف بام در حدود 31 متر است. كتيبه خيلي زيبا و بزرگ گنبد به خط ثلث عليرضا عباسي در چهار ترنج، به عربي نوشته شده است.


صحن عتيق كه در قسمت شمالي حرم قرار گرفته است،‌‌ ‌در زمان سلطان حسين بايقرا ساخته شده است و در دوران شاه عباس اول افزايش يافته است. . در اطراف صحن، تعدادي حجره در 2 طبقه و چهار ايوان در چهار جهت اصلي ساخته شده است . ايوان طلا يا ايوان جنوبي، از زمان اميرعلي شيرنوايي در قرن 9 هجري است و به دليل اينكه روي ايوان را نادرشاه طلاكاري انجام داده است، به ايوان نادري مشهور شده و در زمان شاه طهماسب صفوي تزئين و طراحي شده است. ايوان داراي چهار در طلايي است كه به توحيد خانه، كفشداري بزرگ، راهروي سقاخانه قديم و از منطقه به دارالسياده و محلي كه در قديم قرآن خانه بود ، گشوده مي شد. در بخش جنوبي ايوان، طاقي شبيه محراب بود كه بر خشت‌هاي طلا كاري شده قصيده‌اي از «نديم» به زبان پارسي به خط نستعليق محمد علي بن سليمان رضوي حك شده است كه نشانگر طلاكاري و بازسازي ايوان به فرمان نادرشاه است.

مسجد گوهرشاد مشهد يكي از بزرگترين مسجدهاي چهار ايواني ايراني مي باشد كه در سال 821 هجري قمري به دستور گوهرشاد همسر شاهرخ تيموري بنا شد. اين مسجد با معماري قوام الدين شيرازي در مجموعه حرم امام رضا (ع) مشهد بنا شده. اين مسجد با وسعت 9410 متر مربع داراي چهار ايوان است. كه اين ايوان ها داراي نام هاي مقصوره، دارالسياده، حاجي حسن و آب و هفت شبستان است. وسيع ترين ايوان مسجد، ايوان مقصوره است كه با مقرنس كاري و كتيبه خط ثلث بايسنغر ميرزا و كاشي كاري قشنگي تزئين شده. يكي از زيباييي هاي مسجد گوهرشاد مشهد منبر صاحب زمان است.


آرامگاه حكيم ابوالقاسم فردوسي حماسه سراي بنام ايراني واقع در باغ زيبايي در شمال شهر تاريخي توس، در انتهاي بلوار پرديس ميباشد يكي از مكانهاي پربازديد و مورد علاقه مسافران تور مشهد . روستاهاي توس و اسلاميه در اضلاع شرقي و غربي آرامگاه قرار دارند . در مقدمه شاهنامه بايسنقري اولين بنا بر مزار فردوسي را به " ارسلان جاذب " كه ممدوح فردوسي بوده نسبت داده شده است ، سپس به همت ملك الشعراي بهار و جمعي از فرهيختگان خراسان آرامگاهي بر فراز مزار ايشان ساخته شد . اين بنا پس از پنج سال به همت استاد حسين لرزاده معمار و استادطاهرزاده در سال 1212 به تمام شد . بناي ياد شده به سبب عدم رعايت مسائل فني و محاسبه مقاومت خاك و جذب رطوبت علي رغم تعميرات مكرر نشست كرده با تلاش مهندس هوشنگ سيحون تخريب و پس از مقاوم سازي با همان شكل اوليه بازسازي شد. در سالهاي بعد تنديس فردوسي اثر استاد صديقي و نقش برجسته هاي سنگي ملهم از مضامين شاهنامه اثر فرزند استاد تهيه و در محوطه داخلي آرامگاه نصب گرديد.

3 - كشور زيباي تركيه با شهرهايي چون استانبول ، آنتاليا، كوش آداسي و آلانيا شهرت بسياري را از سوي گردشگران ايراني براي خود به ارمغان آورده است ، در اينجا به برخي از جاذبه هاي گردشگري اين شهر اشاره مي كنيم :

مسجد اياصوفيا استانبول در ابتدا كليساي مسيحيان بود كه در دوره امپراتوري بيزانس در سال 532 ميلادي به دستور كنستانتين اول ساخته و در سال537 افتتاح شد.پس از فتح استانبول، به دستور سلطان محمد دوم كليساي اياصوفيه به مسجد تبديل و سپس پس از به قدرت رسيدن آتاترك به موزه تبديل شد و تا امروز به همين شكل باقي‌مانده‌ است. عظمت و زيبائي گنبد اياصوفيه و ظرافتي كه معماران اوليه در ساخت آن به خرج دادند همواره مورد تحسين تاريخدانان، معماران و مهندسين بوده‌است.ارتفاع گنبد بزرگ اين مسجد 55 متر و قطر آن 31 متر است كه بوسيله 40 پشت‌بند بزرگ و روي چهار ستون اصلي سوار شده‌است. اياصوفيه يكي از زيباترين نمونه‌هاي باقي‌مانده معماري دوره بيزانس مي باشد و يكي از با ارزشترين هنرهاي موجود در اين بنا دكوراسيون داخلي با موزائيك و ستونهاي مرمر مي باشد.

كاخ ييلديز دومين كاخ بزرگ استانبول مي باشد كه به بخش هاي مختلفي تقسيم شده كه هر بخش براي هدفي خاص ايجاد شده است يكي از مكانهاي پربازديد براي مسافران تور استانبول  . اين كاخ در اواخر قرن 19 ميلادي توسط سلطان حميد دوم ساخته و به عنوان محل سكونت شخصي سلطان استفاده مي شد كه در طول 33 سال سلطنت او توسعه بسيار كرد و از دربار ها و يك مسجد تشكيل شده است. در اين كاخ ساختماني به اسم شاله وجود دارد كه از بزرگترين و مجلل ترين ساختمان هايي مي باشد كه سلطان هاي عثماني در آن زندگي و خوشگذراني مي كردند.اين كاخ در باغ زيبايي وجود دارد كه به گل هاي مختلف سراسر دنيا آراسته شده و امروزه جشن هاي خصوصي دولت تركيه در باغ اين كاخ برگزار مي گردد.در اين كاخ موزه زيبايي وجود دارد كه بسيار مورد توجه بازديدكنندگان و مسافران تور استانبول مي باشد.

آسپندوس آمفي تئاتري تاريخي و شگفت انگيز در 8 كيلومتري شهر سريك آنتاليا مي باشد يكي از مكانهاي پربازديد براي مسافران تور استانبول ،كه تاريخ دانان زمان ساخت اين بنارا 1000 سال پيش از ميلاد مسيح تخمين ميزنند.اين آمفي تئاتر باستاني توسط رومي ها ساخته شده است همه ساله گردشگران بسياري از اين مجموعه خارق العاده ديدن ميكنند.شهر تاريخي آسپندوس از ديدني هاي بزرگ آنتاليا به شمار مي رود. آسپندوس در 40 كيلومتري آنتاليا بنا شده و با آمفي تئاتر باستاني خود يكي از مكان هاي تاريخي تركيه محسوب مي شود.از زمان هاي بسيار دور تا به امروز اين بنا همانگونه كه بوده باقي مانده و تغييري نكرده.امروزه از آسپندوس براي برگزاري جشنواره هاي مهم هنري استفاده مي شود.سالن تئاتر آسپندوس يكي از خيره كننده ترين بناهاي تركيه بشمار ميرود.سالن تئاتر و قنات هاي آسپندوس هر يك توسط معماران متفاوتي ساخته شده كه هدف شان از ساخت اين بناهاي عمومي به دست آوردن جايزه سلطنتي يعني ازدواج با دختر پادشاه آسپندوس، بوده است. از آنجاييكه پادشاه از هر دوي اين آثار خوشش آمده بود، اعلام كرد كه دخترش را به دو نيم تقسيم كرده و نيمي از وي را به هر يك از آنها خواهد داد. طراح قنات و آبراه هاي شهر با اين پيشنهاد موافقت كرد در حاليكه سازنده سالن تئاتر از سهم خود گذشت. همين امر باعث شد تا پادشاه دخترش را به ازدواج طراح و سازنده سالن تئاتر درآورد.

توتك تپه آنتاليا اين تپه در حاشيه غربي شهر با ارتفاع 618 متر مي باشد. كه در بالاي اين تپه رستوراني گردان قرار دارد. اين مكان از جاذبه هاي گردشگري آنتاليا شهر محسوب مي شود و منظره خليج آنتاليا و كوه ها از بالاي اين تپه براي مسافران تور آنتاليا بسيار زيبا است

حمام روميها آنتاليا يكي ديگر از آثار تاريخي آنتاليا حمام رومي مي باشد كه در حال حاضر تبديل به موزه باستاني با اشيا بسيار با قدمت است،اين حمام در منطقه سيده و در نزديكي ساحل سيده كه يك ساحل ماسه‌اي، مجاور درياي مديترانه مي باشد با انبوهي از درختان كاج احاطه‌ شده است. اين حمام به خاطر موقعيت مكاني بسيار خوبي كه دارد و همچيني به دليل داشتن فضايي آرامش‌بخش و محيطي مناسب هر ساله تعداد زيادي از گردشگران تور آنتاليا را به خود جذب مي كند،گردشگران بعد از بازديد از اين حمام مي توانند ما بقي روز خود را در ساحل زيباي سيده بگذرانند. اين ساحل زيبا داراي امكانات رفاهي مناسب، مانند رستوران‌هاي لب ساحلي، اقامتگاه‌هاي استراحتي، هتل هاي بسيار لوكس و ورزش‌هاي آبي مي باشد.

ساحل سحر آميز گرجستان ساحل اوركي – ساحل سحر آميز ( ureki beach ) : در فاصله ۱۵ كيلومتري جنوب بندر پوتي و ۶۰ كيلومتري شمال بندر باتومي در كرانه زيباي درياي سياه، منطقه اي وجود دارد به نام اوركي كه داراي ساحل سحر آميز است و از مهمترين جاذبه هاي ديدني گرجستان محسوب مي شود.ساحل اوركي به رنگ قهوه اي و در برخي نقاط خاكستري رنگ مي باشد، مردمان بومي گرجستان از قديم معتقد بوده اند كه خاك هاي ساحلي اين منطقه شفابخش و براي بدن بسيار مفيد است لذا از ديرباز افراد بسياري جهت شفايخشي از بيماري و يا پيشگيري از آن به ساحل اوركي مي آمدند و خاك و گل ساحلي را بر روي بدن خودشان قرار مي دادند.سرانجام در قرن نوزدهم ميلادي دانشمندان پي بردند كه ماسه هاي ساحل اوركي داراي خاصيت مغناطيسي مي باشد، و ميدان مغناطيسي تاثير خاصي بر روي ارگانيسم بدن انسان دارد كه باعث جلوگيري از بيماري هاي قلبي، عروقي ، عصبي و مفصلي مي شود و همچنين بدن انسان را در برابر ساير بيماري ها مقاوم مي كند و همچنين خاك اين منطقه تاثير زيادي در سلامت پوست و زيبايي چهره دارد. بر اساس مطالعات دانشمندان تنها دو منطقه بر روي كره زمين وجود دارد كه ماسه هاي آن اين خصلت درماني را ايجاد مي كنند، به همين دليل است كه ساحل اوركي مورد توجه گردشگران تور گرجستان است و يكي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري گرجستان مي باشد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: محبوب ترين جاذبه ها،
موضوع:
[ ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۳:۰۱ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 170
دیروز : 73
افراد آنلاین : 1
همه : 16005
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت / انجام پروژه های متلب /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید / آموزش فتوشاپ / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین