تبليغات ريپورتاژ
تبليغات ريپورتاژ در سيستم وبلاگدهي آريا با اتوريتي عالي و الكسا پايين

تور كيش و بليط كيش

 

كيش يكي از اصلي ترين مقاصد گردشگري براي مسافران داخلي در كشور ماست . روزانه بيش از چندين پرواز از شهرهاي مختلف كشورمان راهي جزيره كيش ميشوند و هزاران نفر اقدام به تهيه بليط كيش براي بازديد از اين جزيره زيبا مينمايند  .

 

اما چرا اين جزيره انقدر طرفدار دارد و اين تعداد مسافر براي تهيه بليط كيش از شهرهاي مختلف كشور اقدام مينمايند . پاسخ اين پرسش را ميتوان در زيباييهاي طبيعي و بكر اين جزيره جستجو كرد .

 

تور كيش و بليط كيش

كيش جزيره اي براي غواصي و آرامش

 

معمولا زماني كه صحبت از آرامش و غواصي مي‌شود ناخودگاه به جزيره ي زيباي كيش و سواحل نيلگون و زبياي خليج فارس فكر مي كنيم و هوس مي‌كنيم تا سفري به اين جزيره زيبا داشته باشيم.

پس خودتان را براي يك روز هيجان انگيز آماده كنيد، لباس غواصي بپوشيد و كپسول هواي را چك كنيد و در آخر خودتان را در آب هاي خليج فارس رها كنيد. اگر منصرف شديد و نيامديد بي شك يكي از زيباترين سواحل مرجاني دنيا را از دست داده‌ايد و سال‌ها حسرت آن را خواهيد داشت .

ساحل مرجاني خليج فارس به علت برخورداري از مرجان‌هايي به اشكال مختلف و صدف‌هاي رنگارنگ و انواع حلزون‌ها و سنگ‌هاي دريايي كه هراز گاهي آب خليج آنها را به ساحل مي‌آورد، به اندازه اي زلال و شفاف هستند كه به راحتي مي توانيد هر موجود جنبنده‌اي را در داخل آب ببينيد.

بعضي اوقات نيز مرجان‌هاي رنگي در زير آب ديده مي شود كه بسيار جذاب و تماشايي هستند.

مرجان‌ها پس از مرگشان به صورت سنگ‌هاي اسفنجي با روزنه‌هايي ريز مانند استخوان‌هاي سفيد رنگي مي شوند كه باعث زيبايي چندين برابر سواحل كيش شده است.

با غواصي در جزيره كيش شانس بازي كردن با دلقك ماهي و خيار دريائي را خواهيد داشت كه قطعا تجربه ي فراموش نشدني خواهد بود.

از ديگر اماكن گردشگري و ديدني كه مي توان براي گردشگران كيش معرفي كرد قنات كيش است كه در حدود بيش از 2500 سال قدمت دارد و زماني آب شرب ساكنان قديمي جزيره را تامين مي‌كرده است و امروزه به شهر زيرزميني كاريز براي بازديد گردشگران مبدل شده است. اين شهر ديدني در عمق 16 متري زير زمين قرار گرفته است. بخشي از سقف آن با سنگواره، صدف و مرجان‌هايي كه 270 تا 570 ميليون سال قدمت دارند مزين شده است.

شهر زيرزميني كاريز در فهرست آثار ملي ثبت شده است و به دو دليل مي تواند در فهرست آثار و ابنيه جهاني، مطرح و ثبت گردد. اول دليل اين است كه كاريز در دل تنها جزيره مرجاني دنيا قرار دارد و دومين دليل، تنها بنايي است كه سقف هايش با صدف‌ها و مرجان‌هاي طبيعي پر شده است.

 

جزيره كيش با نظر داشتن وسعتش يكي از وسيع‌ترين و كم‌خطرترين سواحل دنيا به شمار مي رود. زيرا آب‌هاي ساحلي كيش فاقد كوسه مي باشند و استفاده از آب دريا كاملا بي‌خطر است.

البته كوسه‌هايي كه گاهي در ساحل ديده مي‌شوند، از ماهي‌هاي كوچك تغذيه مي‌كنند و براي شناگران خطري ندارند.

ساحل كيش يكي از استثنايي ترين سواحل دنياست چراكه هم در فصل سرما و هم در فصل گرما ميزبان گردشگران داخل و خارج كشور خواهد بود

اگر تمايل داريد در فصل زمستان به جزيره اي كيش سفر كنيد گويي در فصل بهار در جزيره كيش هستيد چراكه جزيره كيش در اين زمان از سال، آب هوايي مطلوبي دارد بنابراين براي تهيه بليط كيش همين امروز دست به كار شويد.

تنها كافيست جهت سفر به جزيره كيش تور كيش خود را رزرو كنيد. با توجه به امكانات، جاذبه هاي ديدني خاص جزيره سفر به آن هزينه مناسبي را برايتان در پي خواهد داشت.

يكي ديگر از جاذبه هاي جزيره كه توصيه مي شود از دست ندهيد، تماشاي غروب آفتاب در كنار ساحل صخره‌اي و كشتي يوناني كيش است.

همچنين مراكز خريد كيش از شيك‌ترين و مجهز ترين مراكز خريد در ايران به شمار مي رود.

شرايط ويژه كيش براي رشد صنعت گردشگري

 

تور كيش و بليط كيش

شرايط ويژه كيش براي رشد صنعت گردشگري

 

در گفت و گويي كه فدريكو سوماروگا با مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش داشتند در ارتباط با انتقال تجربيات صد ساله صنعت گردشگري سوييس به جزيره كيش آمادگي خود را اعلام كردند.

غلامحسين مظفري مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش با فدريكو سوماروگا مدير ارشد پروژه‌ هاي گردشگري سوئيس جهت ايجاد زمينه هاي مشترك براي تبادل گردشگر و بررسي راهكارهاي توسعه روابط اقتصادي و گردشگري ديدار و گفت و گو كردند.

مظفري در اين ديدار از ظرفيت هاي خوب گردشگري جزيره كيش، عدم نياز به دريافت رواديد براي گردشگران خارجي، معافيت هاي مالياتي و گمركي و تسهيلات قانوني براي سرمايه گذاران خارجي و همچنين از آمادگي براي تعاملي نزديك در حوزه هاي گردشگري و اقتصادي خبر دادند.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش به سابقه درخشان كشور سوئيس در صنعت گردشگري تاكيد كردند. بهره مندي از تجارب موفق اين كشور با تعامل بيشتر دو طرف در زمينه هاي آموزشي را امري ضرورري تلقي كردند.

وي اضافه نمود: با سرمايه گذارى هاى جدى و هدفمند در جزيره كيش مي توانيم توسعه گردشگرى را به دنبال داشته باشيم كه در حال حاضر نيز در دستور كار گرفته است.

مظفري در خصوص اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش هاي مختلف گردشگري جزيره كيش با تبيين برنامه هاي در دست اجرا بيان داشتند: جزيره كيش ميزبان 2 ميليون گردشگر است و با توجه به پتانسيل و زير ساخت هاي اساسي و شرايط آب و هوايي مطلوب و خاص، در بيش از نيمي از سال جزيره كيش مي تواند مقصد پرطرفدار كشورهاي اروپايي به ويژه سوييس باشد.

وي افزود: گردشگران كشورهاي اروپايي در ايام سرد سال اين فرصت را خواهند داشت تا جهت استفاده از شرايط مناسب آب و هوايي و امكانات تفريحي، ديدنيها و تفريحات كيش و آرامش به جزيره زيباي كيش سفر كنند.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش در ادامه بيان داشت جزيره كيش با بهره مندي از ظرفيت هاي خوب اقليمي و توسعه شاخه هاي مختلف گردشگري مى تواند به مقصدي براي ارائه خدمات در حوزه هاي گردشگري، ورزشي و گردشگري سلامت براي كشورهاي اروپايي تبديل شود.

مدير ارشد پروژه‌هاي گردشگري سوئيس بيان كرد: سازمان متولي گردشگري در سوئيس به دو مقوله مهم آموزش و توسعه به ‌صورت جدي سرمايه‌گذاري كرده است و در حال حاضر سازمان گردشگري اين كشور 230 پرسنل دارد كه 60 درصد آن‌ها در خارج از اين كشور مشغول به كارند.

فدريكو سوماروگا با توجه به اينكه ايران از مقاصد هدف جديد كشور سوئيس است، بيان داشت: هدفمان اين است تا ايران را به عنوان يكي از مقاصد مهم براي سرمايه‌گذاري گردشگري تبديل كنيم. ايران داراي مناطقي بكر و عالي بسياري است.

 

ظرفيت هاي بالقوه گسترده اي در ايران وجود دارد. بايد مشخص شود كه در چه شرايطي هستيم و چه گونه فعاليت هايي امكان عملياتي شدن را دارد. گردشگري با صنايع و نهادهاي مختلفي درهم تنيده شده و هماهنگي بين آنها و سازماندهي بازارهاي بين المللي و منطقه اي بسيار مهم است.

سوماروگا به ظرفيت هاي خوب گردشگري منطقه آزاد كيش اشاره كرد و بيان نمود: با توجه به اينكه جزيره كيش تعامل خوبي بين نهادهاي دولتي و خصوصي مرتبط با گردشگري دارد، شرايط ويژه اي براي رشد صنعت گردشگري وجود خواهد داشت.

منبع سايت تور كيش: توركيش.net

امتیاز:
بازدید: 48
برچسب:
:
[ 1397/12/6  ] [ ۱۸ ] [ reportaj ] [ ]

سفر به كيش مرواريد خليج فارس

يكي از جاذبه هاي بين المللي ايران منطقه آزاد كيش در استان هرمزگان است. يك جزيره به شكل بيضي كه جزو شهرستان بندر لنگه است. اين جزيره با مساحت 91 كيلومتر مربع از بزرگترين جزيره هاي ايران است. فاصله جزيره تا مركز استان يعني بندر عباس 300 كيلومتر است. از جزاير اطراف اين جزيره، هندورابي، فارور، ابوموسي، قشم و جزيره سيري هستند. يكي از بهترين اكوسيستم هاي دريايي با انواع گونه هاي آبزيان را مي توانيد در آكواريوم بزرگ و منحصربفرد اين جزيره تماشا كنيد.  بي دليلي نيست كه اين جزيره همواره پذيراي انبوهي از مسافران تور كيش  و گردشگران داخلي و خارجي است.

 

مختصري درباره كيش

جزيره كيش با مساحت 91 كيلومتري در دهانه خليج فارس و در نزديكي تنگه هرمز قرار دارد. اين جزيره داراي نوار ساحلي 43 كيلومتري بسيار زيبا و منحصربفرد است. بيشترين عرض اين جزيره 7.5 كيلومتر و و طول ساحل غربي به ساحل شرقي آن حدود 45 كيلومتر است. فرودگاه بين المللي كيش كه از زيبا ترين و مجهزترين فرودگاه هاي ايران است در بخش مرتفع جزيره و در ارتفاع حدود 40 متري بنا شده است. اين جزيره از لحاظ جغرافيايي و توپوگرافي فاقد كوه و تپه هاي مرتفع است و بيشترين ارتفاع اين جزيره به حدود 40 متر از سطح دريا مي رسد.

درصد اكسيژن خالص در اين شهر به قدري زياد است كه اين شهر در بين چهار منطقه برتر دنيا در اين مورد قرار گرفته است. به دليل وجود اكسيژن خالص هنگام پياده روي در نوار ساحلي و بازديد از مكان هاي ديدني لذت بخش تر خواهد بود و گردشگران كم تر دچار خستگي مي شوند. جانبازان و افرادي كه ناراحتي تنفسي دارند در اين اكسيژن خالص بهتر مي توانند نفس بكشند. بندر چارك نزديك ترين شهر ايران به اين جزيره است. بندر خارك با جزيره كيش حدود 18 كيلومتر فاصله دارد. به دليل نزديك بودن بندر خارك به جزيره كيش، اين بندر در مسير اصلي رسيدن به اين جزيره از راه دريايي است.

گونه هاي بسيار كميابي از ماهيان در اين منطقه زندگي مي كنند كه نمونه هاي آنان را به ندرت مي توان در مناطق ديگر جهان و ايران پيدا كرد. كيش داراي آب و هوايي گرم و مرطوب است و ميانگين دماي ساليانه اين جزيره 26.6 درجه سانتي گراد است.

ويژگي هاي جغرافيايي و آب و هواي كيش

همان طور كه گفته شد كيش داراي آب و هواي گرم و شرجي است و ميانگين دماي ساليانه اين منطقه 26.6 درجه سانتي گراد است. به دليل قرار گرفتن در مجاورت خليج فارس و رطوبت بالاي اين منطقه، اختلاف دماي روز و شب در اين جزيره در فصول مختلف سال، بسيار كم است. فشار بخار هوا در اين منطقه در تمامي فصول بسيار بالا و به طور ميانگين بين 50 – 60 درصد مي باشد. اختلاف دماي روزانه اين جزيره در تمام طول سال بين 9 تا 10 درجه سانتي گراد است و به دليل رطوبت بالا در اين منطقه دماي هوا هرگز به صفر و زير صفر نمي رسد. از اين رو زمستان هاي اين جزيره بسيار خنك و بهاري است.

تفاوت دماي اين منطقه در سردترين روز سال و گرم ترين روز سال بسيار كم و حدود 16 درجه سانتي گراد است. هواي خشك به همراه بادهاي ملايم و اب تقريبا سرد دريا از ويژگي هاي اقليمي جزيره كيش در فروردين ماه هر سال است. در ارديبهشت ماه رطوبت نسبي در اين منطقه تقريبا پايين است و اب دريا هنوز خنك است از اين رو در اين ماه هوا بسيار خنك و ايده آل است.  ممكن است در مرداد ماه در اين جزيره شاهد بارش باران هاي شديد متاثر از جريان هواي اقيانوس هند باشيم. اين باران ها عموما به صورت رگباري و موسمي است. خرداد ماه و تير ماه زمان شروع افزايش گرما و رطوبت نسبي هوا است اين ماه ها با باد هاي گرم و مرطوب و آفتاب سوزان همراه هستند.

جاذبه هاي گردشگري جزيره كيش

در گوشه گوشه اين جزيره زيبا مي توانيد از تماشاي جاذبه هاي طبيعي و تاريخي مختلف لذت ببريد. با اين همه زيبايي بي سبب نيست كه خيلي از هموطنانمان بازديد از كيش را به تورهاي مشابهي مانند تور دبي ترجيح ميدهند مي توانيد در نوار ساحلي اين جزيره پياده روي كنيد. در آب هاي نيلگون آن آبتني و قايق سواري كنيد. با بازديد از شهر زيرزميني كاريز با دنياي شگفت انگيز آن آشنا شويد. شهر زير زميني بسيار زيبا كه سقف آن با مرجان ها و صدف هاي زيباي خليج فارس زينت داده شده است و يك منظره رويايي ايجاد كرده است.

اگر به دنبال يك مكان دنج و آرام در كنار ساحل براي استراحت هستيد هتل ترنج كيش  كه يك هتل دريايي به شمار ميرود گزينه خوبي است . يكي ديگر از جاذبه هاي ديدني كيش، جزيره مرجاني كيش است؛ يك جزيره با منظره اي زيبا از ساحل زلال و آلاچيق ها و محوطه سازي هاي مناسب براي راحتي بيشتر گردشگران و بازديد كنندگان اين منطقه. از ديگر جاذبه هاي گردشگري جزيره كيش مي توان به اسكله تفريحي كيش، شهر حريره، بوستان آهوان، خانه بوميان، كشتي يوناني، گذر هنرمندان، آب انبار كيش، پارك ساحلي ميرمهنا، پارك ساحلي سيمرغ، پارك شهر، روستاي باغو، پارك دلفين ها، سافاري كيش، آكواريوم و خانه اعياني اشاره كرد. ضمنا اگر هزينه هاي سفر به كيش شما را براي بازديد از اين جزيره زيبا دچار ترديد كرده اصلا نگران نباشيد چرا كه  شما در برخي ايام سال ميتوانيد از تور لحظه آخري كيش استفاده كنيد ، اين تورها كه معمولا اندك زماني پيش از پرواز توسط آژانسهاي مسافرتي عرضه ميشوند گاهي حتي با تخفيف بيش از پنجاه درصد قيمت واقعي ارائه ميشوند .

 

اقتصاد جزيره كيش

منطقه ازاد كيش به دليل استقبال بسيار زياد گردشگران و قرار گرفتن در ليست مقاصد اصلي گردشگري ايران، يكي از مناطق مهم اقتصادي و قطب اقتصاد استان هرمزگان است  در واقع در صنعت گردشگري حال حاضر كشور تور كيش و تور مشهد رتبه هاي اول گردشگري كشور را در اختيار دارند . صنعت هتلداري و مشاغل مرتبط با آن در اين شهر بسيار رونق دارد. نرخ بيكاري در جزيره كيش كم تر از يك درصد است. جزيره كيش همواره از اهداف مهم سرمايه گذاران براي سرمايه گذاري در بخش هاي تفريحي، گردشگري، رستوران ها، فروشگاه ها و مراكز تفريحي بوده است.

جزيره كيش داراي چندين دانشگاه است كه اكثر آن ها زير مجموعه دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتي شريف هستند. قيمت خودرو در جزيره كيش بسيار كم تر از ساير نقاط ايران است و دليل آن هم عدم پرداخت گمركي است. علاوه بر اين برخي از خودروها مانند خودرو هاي سوپر اسپرت كه ورود ان ها به داخل كشور ممنوع است در اين منطقه به فروش مي رسد و مانعي براي استفاده از آن وجود ندارد. نقطه اتكاي اقتصاد جزيره كيش تعداد بالاي گردشگران خارجي و داخلي است كه ساليانه به اين منطقه سفر مي كنند. حدود يك ميليون گردشگر خارجي و ايراني در طول سال از منطقه آزاد كيش و مراكز خريد آن و بازار هاي مشهور آن مانند بازار مرجان، بازار پرديس، بازار ونوس و ... ديدن مي كنند.

امتیاز:
بازدید: 63
برچسب:
:
[ 1397/10/12  ] [ ۱۳ ] [ reportaj ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 49
دیروز : 323
افراد آنلاین : 1
همه : 15023
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب