تبليغات ريپورتاژ
تبليغات ريپورتاژ در سيستم وبلاگدهي آريا با اتوريتي عالي و الكسا پايين

مراحل ساخت استخر

مراحل ساخت استخر با توجه به نوع مصالح ساختماني مورد استفاده، درون زمين و يا بيرون بودن آن متفاوت است. بطور معمول استخرهاي خانگي بصورت روباز در فضاي حياط منزل، ويلا و يا باغ ساخته مي شود. انواع مصالح ساختماني بكار رفته در ساخت استخر درون زمين مي تواند بتن، فايبر گلاس، وينيل و يا پي وي سي باشد. انواع استخرهاي بادي كه بصورت فريمي و برزنتي و بر روي زمين مورد استفاده قرار مي گيرند مشمول اين مقاله نمي گردند. در ميان انواع مصالح بكار رفته در ساخت استخر، استفاده از بتن و ساخت استخر بتني كاربرد بيشتري نسبت به ديگر انواع دارد بطوريكه حدود دو سوم انواع استخرهاي ساخته شده بتني است.

ساخت استخر - ساخت جكوزي و سونا - ساخت سردخانه - نمايشگاه مجازي ايران

مراحل اوليه ساخت استخر

پس از انتخاب محل مورد نظر جهت ساخت ساخت استخر ، ابتدا نياز به اخذ مجوز شهرداري داريد. جهت اين كار مي توانيد شخصا اقدام و يا با پيمانكار جهت ساخت استخر مذاكره نموده و كليه مراحل از اخذ مجوز تا ساخت را به او بسپاريد. پس از اخذ مجوزهاي لازم، كارشناسان و مهندسين نسبت به نمونه برداري از محل و بررسي ميزان مقاومت خاك، جنس خاك، ميزان خاك برداري و گود برداري، ميزان عمق و ضخامت ديواره استخر و ساير موارد را بررسي و نقشه هاي مربوطه را تهيه مي نمايد. پس از اتمام مراحل گودبرداري، كف استخر را مسطح نموده و پس از شيب بندي كف استخر آنرا جهت شروع عمليات بتن ريزي آماده مي كنند. در مرحله بعد كف استخر و ديواره ها را آرماتوربندي نموده و تاسيسات استخر را مانند لوله هاي آب ورودي و خروجي، دستگاه تصفيه آب و پمپ، سيستم روشنايي و سيم كشي، سيستم تنظيم دماي آب در استخرهاي آبگرم و غيره را تعبيه و جايگذاري مي نمايند.

مرحله بتن ريزي ساخت استخر

مرحله بتن ريزي ساخت استخر پس از اتمام مراحل اوليه و آرماتوربندي و جايگذاري تاسيسات شروع مي گردد. در اين مرحله مي توان از بلوك هاي سيماني در استخرهاي كوچك استفاده نمود. در اين صورت بعد از جايگذاري بلوكها با استفاده از ملات نرم و روان كليه درزهاي موجود را پر مي كنند. ديواره هاي استخر نيز مي تواند از طريق بتن ريزي و يا جايگذاري بلوكهاي سيماني ساخته شود. در اين مرحله از ساخت استخر پس از اتمام بتن ريزي و گذشت چند روز از آن مي بايست نسبت به عايق بندي استخر اقدام نمود. ملات عايق بندي شامل سيمان سفيد، چسب بتن و پودر سنگ است. پس از پوشاندن كليه سطوح استخر با ملات عايق بندي و خشك شدن آن استخر را پر از آب نموده و پس از گذشت چند روز سطح آب را اندازه گيري مي نمايند. چنانچه سطح آب تغييري نكرده باشد عمليات عايق بندي با موفقيت به اتمام رسيده است. چنانچه در اين مرحله پشت ديواره استخر نمناك شده و يا سطح آب به ميزان قابل ملاحظه اي پائين رفته باشد عمليات عايق بندي دوباره تكرار مي شود. پس از اتمام عمليات عايق بندي پشت ديوارهاي استخر را پر نموده و عمليات بتن ريزي و عايق بندي ساخت استخر پايان مي يابد. معمولا از سنگ شفته آهك جهت پر كردن پشت ديوارهاي استخر استفاده مي كنند. همچنين بجاي استفاده از ملات عايق بندي مي توان از انواع ورق هاي عايق بندي استفاده نمود.

مزاياي ساخت جكوزي و سونا در منزل

از مزاياي ساخت جكوزي و سونا در منزل مي توان به خواص درماني و آرامش بخش آن اشاره نمود. طبق تحقيقات علمي انجام گرفته استفاده از جكوزي و سونا در درمان بسياري از بيماريها موثر بوده و تسكين دهنده اعصاب مي باشد.

خواص درماني جكوزي: جكوزي جهت درمان و رفع درد عضلات، مفاصل و استخوانها موثر است. همچنين استفاده از جكوزي و خواص ماساژ درماني آن موجب رفع خستگي و درمان دردهاي كمر، پا و ساير اعضاي بدن مي شود. تاثير آبگرم بر سلامت و شادابي پوست نيز غير قابل انكار است.

خواص درماني سونا: سونا موجب افزايش سرعت تعريق بدن و چربي سوزي مي شود از اينرو تاثير مثبتي در كاهش وزن دارد. استفاده مكرر از سوناي خشك موجب كاهش خطرات ناشي از بيماريهاي قلبي و عروقي و كاهش مرگ و مير مي گردد. همچنين سونا موجب كاهش فشار خون، تنظيم ضربان قلب و رفع خستگي مي گردد.

ساخت استخر - ساخت جكوزي و سونا - ساخت سردخانه - نمايشگاه مجازي ايران

با توجه به مزاياي درماني و خواص آرامش بخشي و تسكين دهندگي جكوزي و سونا، ساخت جكوزي و سونا در منزل و استفاده از خواص و مزاياي بي نظير آن بسيار مورد توجه قرار دارد. نكته مهم ديگر اين است كه محيط جكوزي و سوناي عمومي بدليل ماهيت آبگرم و شدت تعريق افراد در معرض آب و هواي گرم محيط در معرض آلودگي و رشد انواع ميكروب ها و قارچها است. از اينرو در صورت عدم رعايت موارد بهداشتي و تصفيه منظم آب، امكان سرايت انواع بيماريها نيز وجود دارد. همچنين محيط هاي عمومي در اكثر مواقع شلوغ و فاقد آرامش و سكوت لازم است. با توجه به موارد فوق افراد بسياري تصميم به ساخت جكوزي و سونا در منزل و ويلاي خود دارند. در ساخت جكوزي و سوناي خانگي انواع تجهيزات ايمني رعايت گرديده و امكان استفاده از جكوزي و سونا در محيط آرامش بخش منزل را به افراد هديه مي دهد.

ساخت استخر - ساخت جكوزي و سونا - ساخت سردخانه - نمايشگاه مجازي ايران

شما همراهان و دنبال كنندگان اين مطلب مي توانيد جهت مشاهده و و خريد انواع ساخت جكوزي و سونا،از صفحه ساخت جكوزي و سونا در وبسايت نمايشگاه مجازي ايران ديدن فرماييد.

انواع مدلهاي موجود در ساخت سردخانه

انواع مدلهاي موجود در ساخت سردخانه با توجه به نوع كاربري و چگونگي استفاده از آن به موارد ذيل طبقه بندي مي گردد.

ساخت سردخانه زير صفر و بالاي صفر: سردخانه هاي زير صفر و بالاي صفر به دماي مورد نياز در محيط داخل سالن سردخانه اشاره مي نمايد. انواع سردخانه هاي زير صفر و بالاي صفر جهت نگهداري مواد غذايي، كالاها و مواد فاسد شدني بكار رفته و مي تواند بصورت سردخانه ثابت و يا متحرك باشد. انواع سردخانه زير صفر و بالاي صفر مي تواند بصورت يك مداره و يا دو مداره ساخته شود.

ساخت سردخانه بالاي صفر جهت نگهداري كوتاه مدت و موقت مواد غذايي و كالاها در دمايي بالاتر از نقطه انجماد است. مدت زمان نگهداري كالاها در سردخانه بالاي صفر محدود بوده و بندرت از دو هفته فراتر مي رود. سردخانه بالاي صفر جهت نگهداري موادي مانند صيفي جات، مواد لبني، ميوه و سبزيجات، گل و گياه، دارو و ... در دماي يك تا ده درجه سانتيگراد بكار مي رود.

ساخت استخر - ساخت جكوزي و سونا - ساخت سردخانه - نمايشگاه مجازي ايران

ساخت سردخانه زير صفر براي انجماد مواد غذايي و كالا در دماي منفي پنج تا منفي بيست و پنج درجه سانتيگراد مورد استفاده قرار مي گيرد. انواع مواد پروتئيني، گوشت، مرغ، ماهي، سبزيجات منجمد و ... در سردخانه زير صفر نگهداري مي شود.

ساخت سردخانه يك مداره و دو مداره: سردخانه يك مداره به سردخانه اي گفته مي شود كه داراي قابليت دماي بالاي صفر و يا دماي زير صفر به تنهايي بوده و امكان تبديل اين دو حالت به يكديگر را ندارد. سردخانه دو مداره به سردخانه اي اطلاق مي گردد كه قابليت عملكرد و تبديل به هر دو حالت بالاي صفر و زير صفر را دارد. نكته قابل ذكر در نحوه استفاده سردخانه دو مداره، تخليه سردخانه و شستشو و ضد عفوني نمودن آن قبل از تبديل به حالت ديگر سردخانه است. عدم رعايت اين موضوع سبب بو گرفتن محصول و كالاي جديد مي گردد.

نمايشگاه مجازي ايران معرفي كننده ي بهترين برندها و شركت هاي ارائه دهنده ي ساخت سردخانه در ايران به همراه ليست قيمت،مشخصات فني و نمونه پروژه هاي انجام شده در اين زمينه مي باشد.

امتیاز:
بازدید: 27
برچسب:
:
[ 1398/7/27  ] [ ۱۳ ] [ reportaj ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 54
دیروز : 323
افراد آنلاین : 1
همه : 15028
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب