تبليغات ريپورتاژ
تبليغات ريپورتاژ در سيستم وبلاگدهي آريا با اتوريتي عالي و الكسا پايين

 لزوم مراجعه به كلينيك روانشناسي

 

 در سالهاي اخير مشكلات روانشناختي در جامعه بيشتر شده يا اينكه افراد بيشتر به آن توجه كرده‌ اند. رسيدن به آرامش و اطمينان و دوري از افسردگي و اضطراب از اساسي‌ترين نيازهاي اوليه انسان و از ديرباز جزو مسائل اساسي بشر بوده‌است. همين موضوع باعث شده تا در اديان و آيين‌هاي قديمي بشري، ضمن تشريح علل آرامش  رواني، راهكارهايي براي پاسخ به اين نياز اساسي انسان ارائه شود.

از سوي ديگر، سلامت رواني يكي از نيازهاي اجتماعي نيز هست؛ چرا كه عملكرد خوب جامعه مستلزم داشتن افرادي است كه از نظر سلامت رواني در وضعيت خوبي قرار داشته باشند. در كشورهاي توسعه يافته هر فردي داراي پزشك ، وكيل و روان شناس اختصاصي مي باشد. در كشور در حال توسعه ما با توجه به مشكلاتي كه در جامعه و بين افراد وجود دارد، نياز به مراكزي است تا خانواده و روانشناسان را به هم پيوند دهد.

بخشهاي مختلف كلينيك روانشناسي بوجيكا

 

 كلينيك روانشناسي بوجيكا از روانشناسان متخصص تشكيل شده كه در زمينه هاي مختلف تبحر دارند كه بر اساس نياز افراد كلينيك هاي مختلفي شكل گرفته و هر كلينيك به طور خاص به مشاوره افراد مي پردازد.

مثلا كودكان در حال تحصيل كه مشكلاتي مثل  بيش فعالي يا كم توجهي و اضطراب، اختلال يادگيري مثل رياضي، ديكته و يا مشكلاتي چون لجبازي، شب ادراري، همچنين افراد بزرگسال مشكلاتي چون اضطراب، افسردگي مشاوره پيش از ازدواج و ... دارند به كلينيك هاي مختلف ارجاع داده ميشوند.

 

كلينيك( دپارتمان) تشخيص:

مهمترين دپارتمان هر كلينيك روانشناسي، دپارتمان تشخيص مي باشد كه با نگاه عميق به همه بخش هاي زندگي فرد به ارزيابي نوع اختلال در فرد مي پردازد و پس از ابزارها و آزمون هاي روانشناسي كه براي تشخيص كامل تر و دقيق تر به روانشناس كمك مي كند،  نيز استفاده ميشود و بعد از آن بر اساس تشخيص، مراحل درمان فرد برنامه ريزي ميشود. در دپارتمان تشخيص يك روان پزشك، روان شناس و روان سنج پس از شرح حالگيري از مراجع و در صورت نياز انجام آزمون هاي رواني، تشخيص لازم را داده و به يكي از كلينيك هاي تخصصي ارجاع مي دهند.

 

كلينيك رفتاري – هيجاني:

اين كلينيك مشكلاتي مثل اضطراب، افسردگي، پرخاشگري، لجبازي و … را در طيف سني ۰ تا ۱۱ سال مورد ارزيابي و مداخله قرار مي دهد. 

 

كلينيك اختلالات تحولي:

در اين دپارتمان در طيف سني ۰ تا ۱۸ سال مشكلاتي مثل اختلالات طيف اتيسم، اتيسم همراه با نقص توجه – بيش فعالي مورد ارزيابي و مداخله قرار مي گيرد.

 

كلينيك اختلالات اضطرابي:

هدف اين دپارتمان درمان اختلالات و مشكلاتي است كه مربوط به اضطراب هستند و در صورت نياز به دارو درماني و روان درماني، مداخلات لازم صورت مي گيرد.

 

كلينيك اختلالات خلقي:

در اين دپارتمان، اختلالاتي كه مستقيما با خلق سر و كار دارند، همچنين مشكلات و افسردگي هاي ناشي از محرك هاي محيطي ارزيابي و درمان مي شوند. در كنار درمان هاي روانشناختي از درمان دارويي نيز براي درمان استفاده مي شود.

كلينيك كودك:

هر فرد نياز به درمان مناسب خود دارد مثلا مشكلات كودكان كه بسيار خاص هستند توسط روانشناس كودك در دپارتمان كودك و توسط درمانگران كودك از طريق بازيهايي كه طراحي مي كنند به درمان مشكلات و اختلالات كودكان مي پردازند.

كلينيك خانواده:

در اين كلينيك خدمات متفاوتي نظير مشاوره پيش از ازدواج، مشكلات زناشويي، مشكلات پيش آمده پس از خيانت و … توسط درمانگران خانواده ارائه مي شود.

كلينيك نوجوان و بلوغ:

اين كلينيك اختصاصا براي سن نوجوان، از دوازده سال تا هجده سال است. مشكلاتي مثل بي انگيزگي هاي تحصيلي، اختلالات مربوط به اين سن، گرايش به مواد مخدر، خودكشي و …

 

كلينيك اختلالات جنسي:

در بخش اختلالات جنسي مداخله بر روي مشكلاتي مانند واژينيسموس، زود انزالي، انحرافات جنسي و …  صورت مي گيرد.

 

 

كلينيك مشاوره تحصيلي:

در اين كلينيك هدف ارتقاي عملكرد تحصيلي دانش آموزان و درمان مشكلاتي نظير بيش فعالي و اختلال يادگيري در دانش آموزان است. از خدمات نوين همچون نوروفيدبك، به منظور ارتقاي توجه و تمركز در اين كلينيك استفاده مي شود.

 

كلينيك چاقي و پرخوري:

در اين كلينيك تلاش مي شود فرآيند هاي منفي مغزي كه باعث افزايش وزن و پرخوري مي شوند كنترل و درمان شوند.

مركز مشاوره روانشناسي بوجيكا براي مشكلات زير خدمات روانشناختي ارائه مي دهد:

 • افسردگي/ آسيب به خود/ افكار مربوط به خودكشي و اقدام به آن
 • انواع اختلالات اضطرابي مانند اختلال اضطراب فراگير و اضطراب جدايي
 • انواع فوبي ها
 • وسواس
 • اوتيسم
 • بيش فعالي
 • نافرماني مقابله اي
 • پرخاشگري
 • مشكلات مربوط به خواب و شب ادراري
 • مقاومت نسبت به مدرسه رفتن
 • عملكرد تحصيلي ضعيف
 • مشكل در برقراري ارتباط با والدين
 • سوگ و از دست دادن يكي از اعضاي خانواده
 • ضربه رواني شديد مربوط به يك حادثه يا اتفاق
 • روابط اجتماعي ضعيف
 • عزت نفس و اعتماد به نفس پايين
 • مشكلات مربوط به هويت جنسي در نوجوانان
 • طلاق والدين
 • مشكلات تغذيه
 • مشكلات يادگيري

درمان هاي فردي با بزرگسالان و كودكان

دارو درماني:

بعضي از اختلالات روانشناختي  بسيار حاد و پيچيده مي باشد، در اينگونه مواقع دارو كمك فراواني به بيمار مي كند كه در كنار روان درماني، دارو هم مصرف كنند، بعد از اين كه مشكل حاد كمي كاهش پيدا كرد، روانپزشك ميزان دارو را كاهش مي دهد و در كنار آن روان درماني ادامه پيدا مي كند تا بهبودي كامل كسب شود و فرد بتواند به خوبي رفتار خود را كنترل نمايد.

كودكي مهمترين دوران در زندگي هر انساني مي باشد، در اين دوران است كه زير بناي اصلي شخصيت شكل مي گيرد و نقش كليدي و تعيين كننده اي را در ساختن آينده فرد دارد، نبايد از اهميت اين دوران غافل بمانيم، دنياي مدرن و روزمرگي هاي والدين امروزه تبعات خوبي براي كودكان نداشته است و والدين امروزه نيازمند آموزش هاي لازم و كافي هستند تا بتوانند كودكي شاد و موفق داشته باشند، زماني كه تصميم گرفته ايم كه اين نقش مهم مادر يا پدر بودن را بپذيريم بايد به اين نقش پر مسئوليت بيشتر از هر نقشي اهميت بدهيم.

دنياي امروزه ما مسائل و مشكلاتي را دارد كه در گذشته هيچگاه مطرح نبوده است و لازمه فائق شدن بر اين مشكلات آموزش درست و صحيح مي باشد.

جلسات رواندرماني با روانشناس و روانپزشك:

 يكسري از مشكلات و اختلالات رواني هنگامي كه بسيار حاد مي شوند نياز است كه فرد حتما دارو مصرف كند تا زماني كه تعادل رواني در فردبه وجود آيد و براي جلوگيري از برگشت مشكلات قبلي مداخلات رواندرماني فردي يا گروهي ضروري است چون هر فردي بايد ياد بگيرد كه با كنترل احساسات خود بسياري از محرك هايي كه با آنها روبرو مي شود بتواند كنترل كند و مشكلاتش را با اطرافيانش حل كند.

اما ريشه بعضي از مشكلات و اختلالات ژنتيكي و وراثتي است و فرد نسبت به بقيه افراد بيشتر مستعد ابتلا به آن مي باشد با آگاهي از اين موضوع دكتر روانشناس كمك مي كند تا فرد اين موضوع را متوجه شود و براي درمان خود بهتر و موثرتر اقدام نمايد،

 

بازي درماني:

بازي يكي از بهترين شيوه ها براي شناخت دنياي دروني كودكان است، كودكان افكار و تعارضاتشان را از طريق بازي بيان مي كنند به همين دليل درمانگران از بازي به عنوان يكي شيوه هاي تاثير گذار براي آموزش و تغيير در كودكان استفاده مي كنند، درمانگر تلاش مي كند از راه بازي به دنياي دروني كودك وارد شود و با ترس ها، نگراني ها و تعارضهايش  روبرو شود، والدين امروزه مشغله هاي زيادي دارند. اين موضوع موجب كم توجهي آنها به فرزندشان شده است، درمانگر ممكن است كه يكسري از بازي ها را طراحي كند تا والدين در خانه با كودك خود انجام دهند و مشكلات پيش آمده بين يكديگر را كاهش دهد.

 

نوروفيدبك :

مغز ما، همه وجود ماست، تمام آن چه كه هستيم و انجام مي دهيم توسط مغز ما شكل مي گيرد، بسياري از اختلالات  هيجاني، شناختي و رفتاري بر اساس بر هم خوردن تعادل مغزي صورت مي گيرد، نورو فيدبك امواج مغزي كه در لحظه توسط مغز ايجاد مي شود را ثبت مي كند و كاملا دقيق به ما نشان مي دهد كه در مغز فرد چه اتفاقي رخ مي دهد، شما يا كودكتان مي توانيد با استفاده از دستگاه نوروفيدبك امواج مغزي خود را تنظيم كنيد، روانشناس در پروسه درمان كنار شماست و به شما كمك مي كند تا بتوانيد به خوبي اين كار را انجام دهيد.

براي مثال شما يا كودكتان ياد مي گيريد كه چگونه مي توانيد در زمان اضطراب امواج مغزي خود را به سمت آرامش هدايت كنيد، مشكلاتي كه براي درمان آنها از نورو فيدبك استفاده مي شود شامل: اضطراب، استرس، افسردگي، بيش فعالي – كم توجهي، سردرد (ميگرن)، دردهاي مزمن، اختلالات خواب، سوء مصرف مواد، وسواس، صرع(تشنج) و بازتواني سكته مغزي مي باشد.

مشاوره تلفني

مشاوره تلفني به هر نوع خدمات مشاوره اي كه بوسيله تلفن انجام مي شود اشاره دارد. مشاوره تلفني در زمينه هاي مختلف مشاوره فردي، كودك، زوج و خانواده توسط يك درمانگر روانشناس كه در ارزيابي هاي اوليه و اورژانسي تخصص لازم و كافي دارد صورت مي گيرد.

امروزه به خاطر بالا رفتن مشكلات و دغدغه هاي زندگي در بين اكثر افراد جامعه و بالا رفتن فشارهاي رواني، نياز به ارتباط با يك روانشناس متخصص براي حل مشكلات و گرفتن بهترين تصميم احساس مي شود. گاهي اوقات اين مشكلات بسيار سطحي و كوچك است و ممكن است به خاظر بي توجهي افراد به آنها آنقدر شديد شوند كه به يك مشكل بزرگ در زندگي شما تبديل گردد و امنيت زندگي شما را با مشكل مواجه كند.

در اين هنگام بهترين كار ممكن اين است كه با يك نگاه آينده نگر مشكلات خود را با يك مشاور روانشناس با تجربه و متخصص در ميان گذاشته و به راحتي و با استفاده از تكنيك هاي اصولي و روانشناسي اثبات شده كه توسط روانشناسان به شما آموزش داده مي شود مشكل خود را بررسي و حل نماييد. در واقع مي توان گفت به هيچ عنوان نبايد تسليم مشكلات خود شويد و بايد چاره كار را درست و منطقي و عاقلانه، با روانشناس خود پيدا كنيد.

 

امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۹:۲۳ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 4
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر