تبليغات ريپورتاژ
تبليغات ريپورتاژ در سيستم وبلاگدهي آريا با اتوريتي عالي و الكسا پايين

ارمنستان را مي توان يكي از برترين مقاصد گردشگري در اسيا و خاور ميانه دانست كه سالانه تعداد بسيار زيادي از گردشگران را به خود جذب مي كند. ارمنستان يكي از كشورهاي همسايه ايران مي باشد كه همواره توريست هاي بسيار زيادي را از سراسر دنيا خصوصا كشور عزيرمان به خود جذب كرده است. فاصله بسيار نزديكي كه اين كشور با ايران دارد هم سبب شده است تا در زمان هاي متفاوت  كشور ارمنستان يكي از گزينه هاي اصلي براي سفر باشد. اما اين تنها علت براي سفر به ارمنستان نمي باشد بلكه اگر مي خواهيد سفري بسيار هيجان انگيز نيز در داشته باشيد سفر به ارمنستان را به شما پيشنهاد مي كنيم با مردمان مهمان نواز و همينطور غذا ها و نوشيدني هاي بسيار جذاب. در كل كشور ارمنستان  چندان گران نبوده و امكانات رفاهي و تفريحي خوبي نيز در اين كشور در انتظار شما مي باشد. از همه مهم تر اين است كه به علت  نزديكي و هم مرزي اين كشور با ايران بخش هايي از فرهنگ آنها نيز بي شباهت به ما نمي باشد.  بنابراين بهتر است قبل از سفر كردن به آن اطلاعات كلي درباره ارمنستان داشته باشيد . اطلاعاتي درباره تاريخ، فرهنگ، آب و هوا و همينطور سرزميني كه به دليل هم زيستي ميان ارمني‌ها و ايراني‌ها چندان بي شباهت به فرهنگ ما نيز نمي باشد. اگر به ارمنستان سفر كرديد به خوبي متوجه اين موضوع خواهيد شد.  پس اگر براي سفر به ارمنستان آماده ايد ادامه اين مطلب را دنبال كنيد تا اطلاعات بيشتري در اختيارتان بگذاريم.

معبد گارني ارمنستان

معبد گارني يكي از برترين جاذبه هاي گردشگري در كشور ارمنستان و تور ارمنستان مي باشد. معبد گارني نام يكي از آثار باستاني ارمنستان در استان كوتايك ارمنستان مي باشد كه در فاصله كمي از ايروان قرار گرفته است. اين معبد بسيار زيبا تنها جايي است كه غير مسيحيان در آن به راز و نياز مي پردازند. بناي معبد گارني را بازمانده از دوران مهرپرستي مي دانند كه براي نيايش خورشيد و به عنوان مهرابه ساخته شده است.

به گزارش سفر باتو ، مهرپرستي از دين هاي ايران باستان بود كه از ايران به ايروان وارد شده است. مهرابه گارني در سال هفتاد و هفت پس از ميلاد مسيح يعني در زماني كه يونانيان بر منطقه تسلط و سيطره داشته اند ساخته شده است. اين معبد در سال هزار و شيصد و هفتاد و نه بعد از ميلاد حضرت مسيح بر اثر زلزله‌ اي بسيار شديد به طور ماكل ويران شد. خرابي‌ ها براي نخستين ‌بار بين سال‌هاي هزار و نهصد و يازده تا هزار و نهصد و نه ميلادي بازسازي شد است. در سال هزار و نهصد و سي ميلادي اين معبد بسيار زيبا با دقت خاصي بازسازي شد. اين معبد بسيار زيبا براي نزديك به سيصد سال بلا استقاده بود است تا اينكه در ميان سال‌ هاي هزار و نهصد و هفتاد و چهار تا هزار و نهصد و شصت وهشت ميلادي مورد باز سازي قرار گرفت. در اين بنا بر روي يك سطح مثلثي قرار گرفته است. به وسيله ي دو دره از طرفين محافظت مي شود. ديوار هاي قلعه از سنگ هاي معروف خود ارمنستان كه  به نام سنگ بازالت شهرت گرفته ساخته شده است. در داخل قلعه خرابه ‌هايي از معبد ميتراييسم، كاخ سلطنتي و يك كليسا مانده است. سنگ نوشته اي يوناني در داخل ديوار قلعه نشان مي‌دهد كه اين قلعه به ‌دست تيرداد يكم در سال هفتاد و هفت ميلادي ساخته شده است. به نظر مي‌رسد كه طرح اصلي نيايشگاه از روي نيايشگاه ‌هاي يوناني و رومي ‌ساخته شده باشد. تزيينات و تنديس‌ هاي يوناني هم در نيايشگاه ديده مي‌شود.

موزه ماتنادران

موزه بسيار زيباي ماتنادران يكي از جذاب ترين موزه هاي ارمنستان مي باشد. اين موزه كه نزديك به هزاران نسخه خطي به هفده زبان زنده جهان را درخود جاي داده است. بعد از عبور از درهاي مسي موزه در ابتداي ورود به سالن اصلي با مجسمه از بزرگان و فلاسفه اهل اين كشوري مواجه مي شويد كه از طريق پله هاي آبشاري شما را به سمت سالن محل نگه داري نسخ خطي راهنمايي مي كنند. اين موزه در سال هزار و نهصد و پنجاه و هفت ميلادي توسط مارك گريكوريان طراحي شد است.  در ساخت آن از تمام فاكتور هاي زيباي شناختي در فرهنگ ارامنه از جمله داستان نبرد آواراير و مجسمه شخصيت هاي برجسته اي همچون مسروپ ماشتوس استفاده شداست كه در نوع خود بسيار جالب توجه است.

شهر زيباي جرموك

شهر زيبا و توريستي جرموك در شمال شرقي وايتوس دزور واقع شده است طبيعت بسيار زيباي ان در كنار هواي پاك و مفرح ذات آن و همينطور چشمه هاي اب گاز دار جرموك هر ساله در تابستان باعث جذب توريست هاي فراواني ميشود. اب اشاميدني اين منطقه از ارمنستان داراي خواص درماني بسيار زيادي بوده  كه ابدرماني ان از زمان قرون وسطي تاكنون ادامه دارد ومتخصصان ابدرماني در اين شهر وبه خصوص در هتل ها آماده ارائه خدمات به مراجعه كنندگان مي باشد.  


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ارمنستان،
موضوع:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۲۳:۵۷ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

كشور تركيه پر شده است از جاذبه هاي بيشماري كه در جاي جاي ان مي توانيد آنها را ببينيد و از انها لذت ببريد. يكي از برترين مناطقي كه براي بسياري از ايرانيان سفر به آنجا يكي از بهترين مقاصد گردشگري به حساب مي ايد. ممكن است براي شما نيز اين سوال پيش بياياد كه چرا شهر وان تركيه به مقصدي بسيار محبوب براي ايرانيان تبديل شده است . در ادامه با ما همراه باشيد تا شما را با اين چرايي آشنا كنيم و دليل اين محبوبيت را بيشتر بدانيد. وان يكي از شهرهاي كوچك و بسيار زيبا در بخش هاي شرقي دست هاي آناتولي  است. جالب است بدانيد كه اين شهر بسيار زيبا در كشور تركيه در بين توريست ها به وان كديسي شهرت پيدا كرده است. شايد براي شما نيز سوال پيش آيد كه دليل انتخاب اين نام براي شهر وان چه مي تواند باشد، علت اصلي انتخاب چنين نامي براي اين شهر، وجود گربه هاي بسيار زيبا و سفيد رنگي مي باشد كه داراي چشماني تا به تا بوده و با دو چشم رنگي خاص به رنگ آبي و زرد مي باشند كه از اصلي ترين جاذبه هاي وان به شمار مي آيد.

جالب است بدانيد كه سالانه تعداد بسيار زيادي از كشور هاي اروپايي و همينطور شرق اسيايي براي ديدن كردن از اين حيوانات خانگي دوس داشتني به تركيه و تور وان سفر مي كنند. اين شهر همچنين به دليل جاذبه هاي طبيعي و همينطور تاريخي بي شمار خود براي بسياري از گردشگران داخلي و خارجي جالب توجه و حيرت انگيز است يكي از برترين جاذبه هاي طبيعي كه در وان تركيه مي توان به آن اشاره كرد درياچه ي بسيار زيباي اين شهر مي باشد كه به زيبايي اين شهر و اين منطقه بيش از پيش افزوده است. در هر سال توريست هاي بسيار زيادي از سراسر نقاط دنيا براي ديدن ويژگي هاي منحصربه فرد اين شهر راهي اين كشور بسيار زيبا شده و از ديدني هاي ديدني اين شهر زيبا و خاص خاطره سازي مي كنند. ما در اين مطلب قصد داريم تا تعدادي از اين جاذبه هاي شهر وان و كشور تركيه را براي شما توضيح دهيم. پس تا آخر اين مطلب با ما همراه باشيد تا بتوانيد با اين ديدني ها آشنا شويد.

درياچه وان تركيه

با اختلاف بسيار زياد نسبت به ساير جاذبه هاي گردشگري در كشور تركيه، درياچه وان را مي توان يكي از برترين ها در اين منطقه دانست زيرا با داشتن وسعتي بسيار زياد و همينطور طبيعتي بسيار ديدني در اطراف خود تبديل شده است به يكيي از زيباترين جاذبه هاي گردشگري در شهر وان. درياچه وان يا ون گولو بزرگترين درياچه در تركيه و دومين درياچه بزرگ بعد از درياچه ي خزر درايران، در خاورميانه مي باشد كه از اين خيص نيست جالب توجه مي باشد. درياچه در محدوده وسيعي از منطقه هاي شرقي كشور تركيه و در نزديكي مرز با ايران قرار گرفته است. جالب است بدانيد كه اين درياچه در حدود چهر هزار كيلومتر مربع وسعت دارد و عميق ‌ترين قسمت آن چيزي بيش از چهارصد متر مي باشد.

به گزارش سفر باتو ،  كوه اتشفشاني كه در نزديكي اين درياچه قرار گرفته است و به دليل وجود فعاليت هاي آتش ‌فشاني آب اين درياچه پر شده است ازعناصري كه در ساير اب ها به ندرت و يا كمتر نمونه آنها ديده مي شود. همين موضوع سبب شده است تا استفاده هاي شهري و اشاميدني نتوان از اب اين درياچه كرد. شايد براي شما سوال پيش ايد كه آب اين درياچه از چه طريق تامين مي شود بايد بگوييم كه آب اين درياچه به وسيله ي باران هاي بسيار زيادي كه در اين منطقه باريد مي شود و يا آب شدن برف ها و يخ هايي كه در كوه ها و ارتفاعات مجاور قرار گرفته اند و همينطور رودخانه ‌هاي كوچكي كه به اين درياچه مي ريزند تغذيه مي ‌شود. در طول ماه‌ هاي فصول سرد سال مانند زمستان درياچه به ميزان بسيار كمي و در پايين‌ ترين سطح ميزان آب قرار گرفته است در حالي كه پس از بهار با بارش ذوب برف از كوه‌ هاي اطراف اين ميزان تا حد بسيار زيادي افزايش پيدا مي كند و آب اين درياچه تا حد بسيار زيادي بالا مي ايد. اين  درياچه بسيار زيبا شكل مثلثي داشته و به دو بخش جنوبي و شمالي تقسيم مي ‌شود. در بخش شمالي درياچه كوچك‌ تر بوده و به عنوان قسمت اصلي آب در جنوب به حساب مي‌ آيد. جالب است بدانيد كه سواحل شمالي اين درياچه  داراي شيب بسيار زيادي بوده و پر از صخره مي باشد و برعكس آن دشت‌ هاي بسيار وسيعي مي باشد كه در بخش هاي جنوبي قرار گرفته است.

در مطلب بالا سعي شده است تا اندكي درباره زيبايي هاي وان تركيه و درياچ ي اين شهر توضيحاتي داده شود.  


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: شهر وان،
موضوع:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۱۴:۴۱ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

جزيره تفريحي كيش يكي از زيباترين جزيره‌ها در خليج فارس است و از پرطرفدارترين مقاصد گردشگري داخل ايران محسوب مي‌شود. آنجا داراي مراكز خريد متعدد و بزرگ با اجناس خارجي و با كيفيت بوده و جاذبه‌هاي گردشگري مختلفي را شامل مي‌شود كه مي‌تواند شما را روزهاي زيادي سرگرم كند. در اين شهر هتل‌هاي بسيار خوبي ساخته شده است و مي‌توانيد در طول سفر خود با تور كيش در هتل‌هاي 5 ستاره كيش اقامت داشته باشيد. اگر به اين شهر سفر كرديد حتماً به رستوران‌هاي كيش سر بزنيد و از غذاهاي دريايي و خوشمزه رستوران‌هاي آنجا امتحان كنيد. براي سفر به كيش بايد بدانيد به كجا مي‌توانيد سر بزنيد و نياز به اطلاعات داريد. در ادامه به شما نقاط ديدني جزيره كيش را معرفي مي‌كنيم كه در تور كيش اين نقاط را از دست ندهيد.

خانه مردم‌شناسي بوميان كيش

كيش جزيره‌اي تاريخي است و مردماني از قديم الايام در آنجا زندگي مي‌كرده‌اند كه داراي فرهنگ و آداب و رسوم خاص هستند و در خانه‌هاي سنتي و با معماري خاص و زيباي خودشان زندگي مي‌كردند. امروزه مي‌توانيد با رفتن به موزه و خانه‌ي مردم شناسي بوميان جزيره كيش با فرهنگ و شكل زندگي سنتي اين مردم آشنا شويد. آنجا يك خانه بسيار زيبا بوده كه مربوط به يك ثروتمند در كيش بوده است. در آنجا مي‌توانيد با تزئينات سنتي و وسايل سنتي كه در خانه‌هاي قديمي اين مردم وجود داشته اند آشنا شده و اطلاعات زيادي در مورد شيوه زندگي آنها كسب كنيد.

پارك ساحلي سيمرغ كيش

اگر به جزيره كيش با آفر تور كيش سفر كرديد حتماً به سواحل و پارك‌هاي ديدني اين جزيره سر بزنيد يكي از معروف‌ترين پارك‌هاي ساحلي كيش پارك سيمرغ است كه هميشه گردشگران براي لذت بردن از ساحل و فضاي سرسبز و زيبا به آنجا مي‌روند. آنجا داراي زمين‌هاي بازي براي بچه‌ها بوده و براي بزرگتر‌ها هم تفريحاتي مثل زمين تنيس، زمين واليبال و همچنين امكانات تفريحات آبي را دارد. در آنجا مي‌توانيد به كافه و رستوران رفته و غذا و نوشيدني نوش جان كنيد.

اسكله تفريحي كيش

به توضيح سايت سفر باتو ، يكي از نقاط ديدني كيش كه براي عكاسي هم بسيار مناسب است اسكله تفريحي كيش است. آنجا فضايي بزرگ براي پياده روي دارد و مي‌توانيد در آنجا به مشاهده مناظر زيباي خليج فارس برويد. بهترين زمان براي رفتن به اسكله تفريحي كيش در هنگام غروب آفتاب بوده كه بعد از تاريك شدن هوا مي‌توانيد از نورپردازي زيباي آنجا هم لذت ببريد. در نزديكي اين اسكله نقاط ديدني بسيار بوده و مي‌توانيد به فروشگاه‌هاي مختلف برويد يا از رستوران‌ها و كافه‌ها بهره ببريد. آنجا براي تفريحات مختلف آبي مثل قايق سواري هم بسيار مناسب است.

ساحل مرجاني كيش

يكي از بهترين سواحل كيش ساحل مرجاني است. آنجا ساحلي بسيار زيبا بوده و شامل صخره‌هاي زيبا مي‌شود. در اين ساحل غواصان به غواصي مي‌پردازند زيرا شامل زيبايي بسيار در كف آب آنجا است و كف آب آنجا را مرجان‌ها و صدف‌هاي دريايي پوشانده‌اند و شامل آبزيان بسيار زيبا و رنگارنگي مي‌شود. منظره زيباي اين ساحل و امكانات خوب براي آبتني و تفريح، بسياري را براي تجربه ساحل گردي به اين ساحل زيبا مي‌كشاند.

شهر باستاني حريره كيش

يكي از نقاط ديدني تاريخ كيش كه شامل بناهاي ديدني مختلف مي‌شود شهر حريره است. آنجا شهري قديمي بوده كه به صدها سال پيش ساخت‌اش باز مي‌گردد و ساكنان اوليه اين جزيره در آنجا زندگي مي‌كردند كه مردماني ماهيگير و تاجر بوده‌اند. در اين منطقه مي‌توانيد به نقاط مختلف ديدني برويد و از خانه‌هاي مختلف ديدن كنيد كه شامل خانه اعياني، حمام و خانه‌هاي سنتي با معماري خاص و منحصر به فرد جنوبي مي‌شود. اين شهر در نزديكي دريا بوده و منظره زيبا خليج فارس را هم شامل مي‌شود.

درخت سبز كيش

يك درخت بسيار زيبا و قديمي در كيش قرار دارد كه عمر آن به ششصد سال مي‌رسد. اين درخت به درخت سبز معروف است و از جاذبه‌هاي گردشگري اين جزيره محسوب مي‌شود. اين درخت يك درخت لور بوده كه به آن انجير معابد هم مي‌گويند. برخي اين درخت را يك درخت خوش يومن و داراي احترام محسوب مي‌كنند. در اطراف اين درخت فضاي سبز وجود دارد و مي‌توانيد در آنجا استراحت كنيد.

بوستان آهوان كيش

يكي ديگر از نقاط ديدني طبيعي و زيباي كيش بوستان آهوان است كه در آنجا آهو‌هاي زيبا به شكل آزاد در فضايي بزرگ به زندگي مشغولند و مي‌توانيد آنها را از دور مشاهده كنيد. اين مجموعه در سال 1380 افتتاح گرديده و شامل باغ وحش نيز مي‌شود. مي‌توانيد در آنجا در محيطي زيبا قدم بزنيد و به تماشاي حيوانات بپردازيد و حتي به آنها غذا هم بدهيد.

آب‌انبار كيش

يكي از ساختمان‌هاي زيبا و تاريخي كيش آب انبار كيش است. آنجا مكاني براي نگهداري آب است كه آب را با 5 بادگير خود خنك نگاه مي‌دارد. از گذشته مردم براي گرفتن آب به آنجا مي‌رفته و آب خود را از اين آب انبار تهيه مي‌كرده‌اند. در درون اين آب انبار مي‌توانيد از هواي خنك لذت ببريد و از معماري جالب آنجا كه باعث خنك شدن هواي داخل اين محيط مي‌شود لذت ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كيش،
موضوع:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۰۰:۴۱ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

آنتاليا شهري تفريحي در تركيه است كه شامل بندرهاي تفريحي و سواحل مختلف مي‌شود. شهر آنتاليا داراي نقاط ديدني و مناطق قديمي بوده و نمايي زيبا و اروپايي دارد. شهر آنتاليا در سال ميليون‌ها گردشگر را به سوي خود جذب مي‌كنند و افراد از سراسر دنيا به اين شهر سفر كرده و از امكانات تفريحي اين شهر استفاده مي‌كنند. آب و هواي آنجا مديترانه‌اي و بسيار در فصل‌هاي بهار و تابستان براي آبتني عالي است. اين شهر پر از درختان زيتون بوده و در اطراف آنجا نقاط ديدني سرسبز زيادي وجود دارند. در طبيعت زيباي آنتاليا انواع حيوانات مختلف زندگي مي‌كنند و آنجا شامل نقاط حفاظت شده و ديدني زيادي است. در اين شهر هتل‌هاي بسيار خوبي وجود دارند و مي‌توانيد در بهترين رستوران‌ها غذا ميل كنيد. اگر قصد سفر با تور آنتاليا را داريد ادامه اين مقاله را مطالعه كنيد زيرا مي‌خواهيم نقاط ديدني و جالب آنتاليا را به شما معرفي كنيم تا آنها را در تور آنتاليا از دست ندهيد.

كاله‌ايچي آنتاليا

يكي از نقاط بسيار زيبا در تور آنتاليا منطقه كاله ايچي است. اين منطقه بخش قديمي شهر آنتاليا است كه شامل ساختمان‌هاي بسيار زيبا از دوران‌هاي مختلف تاريخي مثل دوران سلجوقيان، عثمانيان و حتي دوران روم و بيزانس مي‌شود. اين منطقه از شهر شامل كوچه‌ها و خيابان‌هاي باريك با سنگ فرش است و حال و هوايي سنتي و قديمي دارد. در آنجا مي‌توانيد به ديدن بناهاي تاريخي برويد و همينطور از فروشگاه‌ها و مغازه‌هاي مختلف صنايع دستي، قالي و سوغاتي‌هاي مختلف خريد كنيد يا به خريد اغذيه مختلف مثل شيريني و خوراكي‌ها بپردازيد. در آنجا رستوران‌هاي سنتي و بسيار معروف وجود دارند كه غذاهاي اصيل تركي يا مديترانه‌اي به شما ارائه مي‌كنند.

شهر باستاني فاسليس آنتاليا

به گزارش سفر باتو ، در نزديكي درياي زيباي مديترانه شهري باستاني و بسيار زيبا واقع شده است كه شهر فاسيليس نام دارد. آنجا در زمان اسكندر مقدوني شهري مهم محسوب مي‌شده است و انواع تجارت‌ها و واردت و صادرات در آنجا صورت مي‌گرفت. امروزه اين شهر بسيار تخريب گشته كه اين به دليل وقايع طبيعي و همينطور جنگ در طول تاريخ ايجاد شده است. نقاط مختلف مثل معبد، عمارت‌هاي مختلف كاروان سرا و حمام در آنجا قرار دارند و مي‌توانيد بخش‌هاي بجامانده از شهر را در منطقه‌اي بسيار زيبا و پر از درختان سرسبز مشاهده كنيد. آنجا شامل مناظري بسيار زيبا از جنگل و دريا مي‌شود.

اسكله قديمي آنتاليا

اگر به شهر آنتاليا رفتيد حتماً از اسكله قديمي شهر آنتاليا هم ديدن كنيد آنجا منطقه اي است كه شامل ساحلي داراي موج شكن مي‌شود. اين اسكله در دوران سلجوقيان ساخته شده است و قايق‌ها در آنجا پهلو مي‌گرفتند. اي منطقه امروزه به يك منطقه تفريحي تبديل شده و مي‌توانيد از دريا در آنجا استفاده كنيد و مناظر زيبا را در ساحل مشاهده كنيد. آنجا شامل مغازه‌هاي مختلف و همچنين كافه و رستوران است و ساختمان‌هايي زيبا و قديمي دارد.

منا‌ر‌شكسته آنتاليا

يكي ديگر از بناهاي تاريخي و ديدني در آنتاليا منار شكسته يا كسيك مناره است. اين سازه در زمان امپراتوري روم ساخته شده است كه به قرن 5 ميلادي باز مي‌گردد. آنجا مناره اي بزرگ مربوط به كليسايي به نام كوركوت بوده است كه اين كليسا در زمان بايزيد دوم تبديل به مسجد شده است. به اين دليل اين مناره به مناره شكسته مشهور است كه آنجا در سال 1896 به دليل آتش سوزي آسيب ديده و بخش بالايي اين مسجد آسيب ديد.

كليساي سنت نيكولاس آنتاليا

در منطقه دمره كه در بيرون شهر آنتاليا قرار دارد كليسايي قديمي و زيبا وجود دارد كه كليساي سنت نيكولاس ناميده مي‌شود. اين كليسا در دوران بيزانس ساخته شده است و آرامگاهي براي يك اسقف هم در آنجا قرار دارد. اين اسقف به نام سنت كلاوس همان شخصي است كه در افسانه‌ها به بابانوئل مشهور است. اين شخص به دليل كمك‌هاي زياد به انسان‌ها و بخصوص كودكان مشهور شده و مورد احترام بسياري بوده است.

شهر باستاني ميرا آنتاليا

در منطقه ميرا، خارج از شهر آنتاليا شهري تاريخي و ديدني قرار دارد كه به شهر ميرا مشهور است. آنجا شامل بنا‌هاي معماري بسيار ديدني و جالب است كه در ميان صخره‌ها قرار گرفته است. يك آمفي تئاتر بزرگ در اين شهر قرار دارد كه گنجايش هزار و سيصد نفر را دارد و مراسم مختلفي در زمان رم باستان در آنجا برگزار مي‌شده است. نقاط باستاني زيادي در آنجا وجود دارد و از نقاط بسيار ديدني در ميان طبيعي زيبا در نزديكي شهر آنتاليا است.

موزه باستانشناسي آنتاليا

اگر به تاريخ و فرهنگ تركيه علاقه داريد و دوست داريد اطلاعات بيشتري را كسب كنيد حتماً به موزه آنتاليا سر بزنيد. آنجا آثاري بسيار مهم و ديدني از دوران‌هاي مختلف تاريخي به معرض نمايش گذاشته شده است. بخش‌هاي مختلفي در اين نمايشگاه وجود دارد. آنجا براي بچه‌ها هم سرگرمي‌هاي مختلف دارد و مي‌تواند براي آنها هم آموزنده و جالب باشد. مساحت اين موزه 7 هزار متر مربع بوده و شامل گالري هنري با آثار ديدني و جالب مي‌شود و مي‌توانيد در آنجا خريد هم بكنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: آنتايا،
موضوع:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۹:۳۸ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

كارآفريني كانادا

 

كارآفريني كانادا يكي از روش هاي سرمايه گذاري در اين كشور است. يكي از الزامات اين روش، ارائه يك طرح تجاري يا بيزنس پلن مناسب و نوآورانه مي باشد كه بايد در ابتداي امر توسط دولت فدرال كانادا مورد تاييد واقع شود. در كنار اين طرح تجاري بايد مدارك و الزامات ديگري را نيز فراهم آوريد؛ مواردي از جمله مدرك تحصيلي بالاتر از ديپلم، مدرك زبان با نمره حداقلي CLB 4 ، حداقل ۳ سال سابقه مديريتي در ۵ سال گذشته و در كسب و كار مورد نظر و همين طور سرمايه كافي از جمله الزامات اين طرح مي باشد.

در حال حاض امكان كارآفريني در دو طرح جداگانه در ايالت بريتيش كلمبيا كانادا وجود دارد:

 • طرح كارآفريني ۱۰۰ هزار دلاري
 • طرح كارآفريني ۲۰۰ هزار دلاريكارآفريني در كانادا و هزينه هاي موردنياز


كارآفريني كانادا يكي از راه هاي سرمايه گذاري به شمار مي آيد كه نيازمند هزينه هايي براي اقدام مي باشد كه سرمايه اوليه شركت معرفي مي گردد. متقاضي كارآفريني مي بايست ثابت نمايد كه حداقل 200.000دلار كانادا سرمايه دارد و اين مبلغ تا 400.000 دلارهم براي كسب و كار افزايش مي يابد. ميبايست بتواند ثابت نمايد كه حداقل 600.000 دلار كانادا ملك و مستغلات دارد كه پشتوانه مالي وي محسوب مي شود . او با داشتن اين سرمايه مي تواند براي كارآفريني در كانادا اقدام نمايد.
 

كاناداپاس - كارآفريني كانادا


در اين روش كارآفريني كانادا، علي رغم تمام شرايط و مزايايي كه وجود دارد، معايبي هم وجود دارد كه به صورت مختصر در موردشان توضيح مي‌دهيم. براي مثال در روش سرمايه گذاري ۱۰۰ هزار دلاري كانادا به شخص متقاضي اجازه شراكت داده نمي شود و او مي بايست به‌صورت مستقل اقدام كند تا كارآفريني كند، اما در سرمايه گذاري ۲۰۰ هزار دلاري شخص متقاضي اجازه دارد به صورت شراكتي با يك نفر ديگر كارآفريني كند. از معايب ديگر روش ۱۰۰ هزار دلاري اين است كه كارآفرين در دو سال اول اقدام خود مي‌بايست در بريتيش كلمبيا زندگي كند و فعاليت خود را به مدت دو سال در بريتيش كلمبيا مديريت و زندگي كند، اما در سرمايه گذاري ۲۰۰ هزار دلاري، متقاضي از همان ابتدا اجازه دارد در هر استان و ايالتي كه قصدش را دارد، زندگي كند حتي براي مثال؛ اگر زندگي در ونكوور را انتخاب كند،اين اجازه ي اقدام به وي داده مي شود.
 

 كاناداپاس - شرايط ويزاي استارت آپ كانادا
 


آيا براي ويزاي استارت آپ  كانادا واجد شرايط هستيد؟

براي اينكه واجد شرايط ويزاي استارت آپ باشيد علاوه بر اينكه نبايد قصد مستقر شدن در كبك را داشته باشيد، بايد دو شرط زير را با هم داشته باشيد:

شرايط ويزاي استارت آپ كانادا

شرط اول: اثبات كنيد كه طرح تجاري يا ايده شما توسط يكي از سازمان هاي معرفي شده حمايت مي شود. در اين حالت اين شركت ها نامه اي مبني بر پذيرفته شدن طرح تجاري شما خواهند داد.

حداقل سرمايه گذاري براي اين ويزا چه قدر است؟

اگر سرمايه شما توسط designated Canadian venture capital fund تامين مي شود ۲۰۰ هزار دلار

اگر سرمايه شما توسط designated Canadian angel investor group تامين مي شود ۷۵ هزار دلار

اگر در Canadian business incubator program پذيرفته شويد نيازي به تامين هزينه اوليه نخواهيد داشت و بايد در برنامه آموزشي آن ها قبول شويد.

شرط دوم: مهارت در زبان انگليسي و يا فرانسوي حداقل در سطح CLB5 در تمامي چهار مهارت زبان كه با يكي از آزمون هاي معتبر زبان اثبات شود.

 

توضيحات برنامه استارت آپ كانادا توسط جناب آقاي حلاج پور ، وكيل مهاجرت كانادا در تورنتو

از طرف مجموعه كاناداپاس ويدئوي كاربردي براي برنامه استارت اپ كانادا تهيه و توليد شده است كه در وهله اول به تعريف اجمالي و در عين حال كامل از مفهوم برنامه استارت آپ كانادا، پارامترهاي واجد شرايط براي دريافت ويزاي استارت آپ كانادا كه لازمه بدونيد، مي پردازد.
همچنين چند سوال مهم در مورد نحوه بررسي پروژه هاي شما در حوزه استارت آپ ، توسط سازمان مهاجرت بررسي و پاسخ داده مي شود. در انتهاي ويدئو گريزي به مينيمم شرايطي كه براي استفاده از اين برنامه و دريافت ويزاي استارت آپ كانادا نياز هست بدانيد، اشاره مي شود.
در انتها بايد خاطر نشان كرد، در صورت تمايل براي كسب اطلاعات بيشتر و دريافت مشاوره از مشاوران خبره مجموعه مهاجرتي كاناداپاس به راههاي ارتباطي ذكر شده در سايت رجوع نمائيد.

 

كاناداپاس - وكيل مهاجرت كانادا در تورنتو


نقش وكيل مهاجرت كانادا در تورنتو چيست؟

نقش وكلاي مهاجرتي در مقايسه با ساير وكلا بسيار منحصر به فرد است. بيشتر وكلاي مهاجرت زمان خود را صرف كمك به افرادي مي‌كنند كه در رسيدگي به الزامات مهاجرتي مشكلي دارند.

وكلاي مهاجرت معمولاً نقش مشاور را براي شهروندان خارجي و پناهندگاني ايفا مي‌كنند كه بايد با مقامات اداره‌هاي مهاجرتي كانادا تعامل كنند. اين وكلا در مورد مسائلي از قبيل درخواست ويزا،شهروندي و روال قبول تابعيت، مشكلات اخراج و استخدام براي افراد خارجي، مشورت و راهنمايي ارائه مي‌كنند.

وكلاي مهاجرت، نسبت به ساير وكيل‌ها، زمان بسيار كمتري را صرف رسيدگي به مشكلات حقوقي در دادگاه مي‌كنند. در عوض، آن‌ها معمولاً به عنوان ميانجي بين موكل و مقامات اداره‌هاي مهاجرتي، نظير اداره‌ي خدمات شهروندي عمل مي‌كنند.

اما همين وكلا، در صورتي كه موكل آن‌ها دادرسي مهاجرتي داشته باشد، در محضر قاضي مهاجرت حاضر مي‌شوند. بسياري از وكلاي مهاجرت به مسائل مربوط به مهاجرت و حقوق جزا هم رسيدگي مي‌كنند.

با ويزاي استارت آپ كانادا ، كانادا به دنبال جذب كارآفريناني است كه پتانسيل راه اندازي شركت هاي نوآور را داشته و مي‌توانند ايجاد شغل نمايند. اگر يك ايده خوب داشته باشيد و بتوانيد يكي از سازمان هاي معرفي شده توسط اداره مهاجرت را راضي به سرمايه گذاري در طرح خود كنيد، ويزاي استارت آپ كانادا به شما و خانواده شما تعلق خواهد گرفت كه توسط آن ويزاي اقامت دائم كانادا اعطا مي شود. دقت كنيد كه شما مجاز به سرمايه گذاري شخصي نمي باشيد مگر اينكه سازمان هاي معرفي شده از شما بخواهند تا در سرمايه گذاري شراكت كنيد.
برنامه ي ويزاي استارت آپ كانادا به مهاجران كارآفرين در حيني كه كمك به استقرار آنها در كانادا مي كند، ويزاي اقامت دائم نيز مي دهد. برنامه ي ويزاي استارت آپ كارافرينان مهاجر را ترغيب مي كند تا شركت هاي خود را در كانادا گسترش دهند. متقاضيان موفق با سازمان هاي بخش خصوصي كانادا رو كار دارند و مي توانند در زممينه ي راه اندازي و بازگشايي شركت خود در كانادا، بودجه، راهنمايي و تخصص دريافت نمايند.

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كانادا،
موضوع:
[ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۳۹:۵۷ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

انواع شارژر موبايل

شارژرهاي موبايل را مي توان از جهات مختلفي دسته بندي كرد. انواع شارژر موبايل از جهت خدمات كاربردي و انواع شارژر موبايل از جهت اصل و فيك بودن دو دسته ي مجزا از طبقه بندي ها هستند.

اگر شما نيز مي خواهيد با انواع شارژر هاي مذكور آشنا شويد و در رابطه با آن ها اطلاعات كسب كنيد، خواندن اين مطلب را تا انتها پيشنهاد مي كنيم. لازم به گفتن است ما در اين متن اطلاعات مختلفي اعم از معرفي انواع شارژر هاي موبايل از نظر خدمات كاربردي، تشخيص انواع شارژر موبايل فيك از اصل به جهت راهنمايي براي خريد و در آخر نكاتي پيرامون خريد اين كالا جمع آوري كرده و ارائه داده ايم.

با توجه به اهميت بالاي شارژر ها در سلامت گوشي هاي موبايل توصيه مي كنيم اين موضوع را جدي بگيري و از بي اهميت شمردن آن جداً خودداري كنيد، چرا كه هر اقدام نادرستي در زمينه ي استفاده و خريد از انواع شارژر هاي موبايل مي تواند منجر به رخداد اختلالاتي شود كه ملزم به پرداخت هزينه هستند، حتي لازم به تاكيد است بگوييم هر از گاهي ديده شده افراد با سر سري گرفتن بحث خريد و استفاده از اين كالا سبب بروز اختلالات جبران ناپذيري در گوشي هاي موبايل خود شده اند.

انواع شارژر موبايل از نظر خدمات كاربردي

شارژر ها داراي انواع مختلفي هستند كه در ادامه به چند نمونه از آن ها اشاره كرده ايم:

 • شارژر هاي ديواري: اكثر تلفن هاي همراه با يك شارژر AC  كه مي توان به پريز روي ديوار وصل كرد فروخته مي شوند. برخي از آن ها ممكن است داراي كابل شارژ با سري USB  باشند. اين مدل ها را مي توانيد به طور مستقيم به لپ تاپ يا كامپيوتر وصل كنيد يا به يك آداپتور شارژر (كلگي شارژر) متصل نماييد و به پريز برق روي ديوار بزنيد. شارژرهاي USB  و AC  از ساده ترين و متداول ترين نوع شارژرهاي گوشي همراه هستند و بسياري از افراد تمايل دارند كه چند تا از آن ها را در موقعيت هاي مختلف در دسترس داشته باشند.
 • شارژر هاي ايستگاه داك: اين نوع شارژر ها را شايد كمتر ديده باشيد چرا كه استفاده از آن ها نسبت به مورد قبلي بسيار محدود تر است. شارژ كردن گوشي با ايستگاه داك ها به صورتي است كه فقط كافيست گوشي را روي پورت شارژر متصل كنيد و نيازي به وجود كابل و آداپتور نيست.
 • شارژر هاي مخصوص وسايل نقليه (شارژر فندكي): افرادي كه هميشه در حال رفت و آمد هستند ممكن است به دنبال شارژر گوشي يا آداپتور شارژ براي استفاده در وسيله نقليه شان باشند. با اتصال به فندك سيگار 12 ولتي يا آداپتور برق كمكي، يك شارژر فندكي مي تواند گوشي شما را از طريق باتري وسيله نقليه تان شارژ كند. شارژرهاي فندكي را حتي مي توان روي برخي قايق ها نيز استفاده كرد. به علاوه از يك آداپتور AC  به 12 ولت مي توان براي اتصال كابل اين نوع شارژر به پريز برق روي ديوار استفاده كرد و اين ساختار به افراد اجازه مي دهد كه گوشي هايشان را با اين نوع شارژر تقريبا در هر جايي به شارژ بزنند.

 

 • موارد ديگري مثل شارژر هاي دستي، پاوربانك، خورشيدي و ...

راهنماي خريد شارژر موبايل براي تشخيص انواع اصل از تقلبي

در ميان انواع شارژر هايي كه در تيتر قبلي معرفي كرديم همان طور كه گفتيم مورد اول همواره متداول ترين شارژري است كه همه ي ما از آن استفاده مي كنيم و در كنار آن، از وجود انواع ديگر بهره مند مي شويم. به همين دليل در اين قسمت به بررسي پارامتر هاي نشان دهنده ي اصل و تقلبي بودن اين نوع شارژر ها پرداخته ايم و به طور كلي درباره ي آن ها صحبت كرده ايم.

بهترين راهنماي خريد شارژر موبايل براي تشخيص انواع اصل از تقلبي فهميدن تفاوت هاي آن هاست، چرا كه كسب اطلاعات در اين رابطه باعث مي شود هنگام خريد توجه بيشتري داشته باشيم و بتوانيم اصل و يا فيك بودن آن را تشخيص دهيم.

بارز ترين تفاوت هايي كه ميان نمونه هاي اصل و فيك وجود دارند، عبارتند از:

 • در بسياري از موارد كيفيت ساخت شارژر اصلي و تقلبي كاملا مشخص است. شارژر اصلي كيفيت ساخت بالا تري دارد كه در مقايسه با يك شارژ تقلبي كاملا آشكار است. اگر قسمت بالايي و لبه هاي شارژر اصلي را با شارژر تقلبي مقايسه كنيد، متوجه مي شويد كه گوشه ها و انحنا هاي شارژر تقلبي ناهمگن و داراي پلاستيك هاي اضافه است، در حالي كه شارژر اصلي لبه هاي نرم و صافي دارد.
 • قسمت اتصال كابل شارژر هاي اصلي به گونه اي است كه كاملاً صاف و بدون تيزي مي باشند، در حالي كه نمونه هاي تقلبي داراي سطحي نسبتاً تيز و برآمده هستند.
 • جالب است بدانيد شارژر هاي اصلي از جرم بيشتري نسبت به شارژر هاي تقلبي برخوردار هستند، يعني وزن آن ها به مراتب بالا تر است.
 • بسياري از شارژرها داراي لايه اضافي روي قسمت انتهايي پايين بخش اتصال شارژر به برق هستند. وجود اين لايه باعث مي شود دوام و مقاومت شارژر افزايش يابد، درحالي كه اين بخش در شارژرهاي تقلبي، ساده و بدون ساختارهاي مقاومتي است.
 • قسمتي كه كابل به شارژر متصل مي شود در نمونه هاي اصل كوتاه تر از تقلبي ها مي باشد.
 • تمام گوشي هاي موبايل يك مدت زمان معيني براي شارژ شدن دارند، به همين دليل شارژري كه بسيار دير تر از زمان ممكن گوشي مورد نظر را شارژ كند، اصلي نخواهد بود. البته اين موضوع را نيز در نظر بگيريد كه اگر يك شارژر بسيار سريع تر از زمان معمول گوشي را شارژ كند، خطراتي براي گوشي موبايل خواهد داشت.
 • و ده ها مورد ديگر.

نكاتي در استفاده از شارژر موبايل

حتي اگر شارژر شما اورجينال باشد اگر در توجه به يك سري نكات غفلت كنيد، نبايد از خرابي زود راس شارژر و حتي باتري موبايل خود شوكه شويد. احتمالاً از خود مي پرسيد اين نكات چه مواردي مي توانند باشند؟

در واقع بارز ترين نكاتي كه بايد در استفاده از شارژر موبايل رعايت شوند، عبارتند از:

 • بايد از مناسب بودن شارژر براي موبايل خود اطمينان حاصل كنيد. يعني شارژري تهيه كنيد كه با برند موبايل مربوطه مطابقت داشته باشد.
 • سيم شارژر را نكشيد.
 • هنگام اتصال كابل به گوشي به آرامي اقدام كنيد و از واكنش هاي پر شدت بپرهيزيد.
 • شارژر را در مكان هاي خشك و به دور از مايعات نگهداري كنيد.
 • از نگهداري شارژر در دماي گرم اجتناب كنيد.
 • و موارد ديگري همچون موارد مذكور.

مهم ترين نكات خريد شارژر گوشي

تا به اين لحظه اطلاعات مسمر ثمري به عنوان راهنماي خريد شارژر گوشي گفتيم كه اگر آن ها را به خاطر بسپاريد، مي توانيد با آگاهي به مراتب بيشتري به خريد بپردازيد. اما اگر مي پرسيد مهم ترين نكته در اين راستا چيست بايد بگوييم انتخاب مرجع خريد بسيار مهم و حائز اهميت است.
به عبارتي اگر يك مرجع متعهد، معتبر و شناخته شده را انتخاب كنيد ديگر نبايد نگران تقلبي بودن شارژر انتخابي خود باشيد، زيرا چنين مراجعي همواره محصولات باكيفيت خود را با صداقت ارائه مي دهند و هدف واحد فعاليت هاي خود را رفاه حال مشتريان قرار داده اند.

مطالعه بيشتر: امداد موبايل، مرجع خريد شارژر موبايل با قيمت رقابتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: شارژر موبايل،
موضوع:
[ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۱۰:۴۶ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

قشم جزيره اي ديدني و بزرگ در جنوب ايران است. اين جزيره بعد از قطر دومين جزيره بزرگ در خليج فارس است و شامل روستا‌ها و نقاط مخلف شهري مي‌شود. قشم يكي از مراكز ترانسيت كالا بوده و بنادر تجاري مختلفي را شامل مي‌شود. قشم از شهر‌هاي پرطرفدار ايران بوده كه تور‌هاي زيادي به آنجا برقرار است. قشم شامل مراكز خريد و بازارهاي مختلف بوده و گردشگران براي خريد و همچنين طبيعت گردي به آنجا سفر مي‌كنند. نقاط طبيعي قشم بسيار ديدني و زيبا بوده و شامل برخي از بهترين و خاص ترين نقاط ايران مي‌شود. در قشم همچنين مي‌توانيد به سواحل زيبا رفته و آنجا شامل مراكز تفريحي ساحلي متعدد نيز مي‌شود. در ادامه مي‌خواهيم بهترين مراكز خريد در جزيره قشم را به شما معرفي كنيم تا در سفر خود با تور قشم اين مراكز خريد و بازارها را از دست ندهيد، با معرفي مراكز خريد قشم با ما همراه باشيد.

بازار قديم قشم

تور قشم و يكي از معروف‌ترين نقاط تجاري و بازارها در قشم بازار قديم قشم است. آنجا هم بوميان قشم و هم توريست‌ها را براي خريد كالا‌ها و محصولات مختلف به خود جذب مي‌كند. اين مركز خريد از اولين مراكز خريد در مشهد بوده و ده‌ها سال است كه در جزيره قشم فعال است. بازار قديم قشم شامل معماري سنتي و كوچه‌هاي تو در تو بوده و مي‌توانيد در آنجا انواع كالا‌ها مثل البسه، كيف، خواروبار، اسباب بازي، كفش، ساعت، عطر و ادكلن، وسايل و لوازم خانه، كالاهاي تزئيني و انواع سوغات را در آنجا تهيه فرماييد. در نزديكي اين بازار هتل‌هاي زياد وجود دارد و رستوران‌ها و كافي شاپ‌هاي مختلفي در آنجا قرار گرفته است. اين بازار بزرگ در خيابان امام خميني مشهد قرار گرفته است.

مركز خريد فردوسي قشم

به گزارش سفر باتو ، ديگر بازار معروف در قشم مركز خريد فردوسي است. اين مركز خريد داراي 3 طبقه است و در آنجا 450 فروشگاه قرار دارد. انواع لباس، لوازم خانه، كالاهاي آرايشي و بهداشتي، اكسسوري و لوازم تزئيني در اين مركز خريد به فروش مي‌رسد. اين مجموعه تجاري براي خريد محصولات خارجي بسيار مناسب است و مي‌توانيد در آنجا با قيمت مناسب به خريد بپردازيد. امكانات اين مجموعه شامل رستوران، كافي شاپ و تهويه هوا مي‌شود.

سيتي سنتر قشم

از مراكز خريد جديد و مدرن قشم سيتي سنتر است. اين مجموعه با معماري مدرن و فضاي بزرگ شامل انواع فروشگاه‌هاي مختلف مي‌شود. آنجا فضايي بزرگ دارد و شامل فروشگاه‌هاي بسياري با محصولات مختلف مانند لوازم آرايشي و بهداشتي، البسه، كيف و كفش، وسايل ورزشي و همچنين وسايل برقي مي‌شود. در اين مجموعه شهربازي براي تفريح كودكان وجود دارد و در آنجا مي‌توانيد در رستوران‌هاي مختلف غذا ميل كنيد.

مركز خريد ستاره قشم

ديگر مجموعه تجاري بسيار بزرگ قشم با 641 فروشگاه مختلف مركز خريد ستاره قشم است. اين مركز خريد داراي 3 طبقه بوده و انواع برند‌هاي مختلف البسه، لوازم خانگي، ساعت، مواد خوراكي را مي‌توانيد در آنجا پيدا كنيد. در آنجا سالن بازي براي بچه‌ها وجود دارد و همچنين از امكانات تفريحي آنجا مي‌توان به رستوران‌هاي مختلف و خوب و همچنين كافي شاپ اشاره كرد. اين مركز خريد قرعه كشي هم برگزار مي‌كند و در آنجا برنامه‌هاي متنوع برگزار مي‌شود.

مركز خريد دو دلفين قشم

يكي ديگر از مراكز خريد معروف در قشم مركز خريد دو دلفين است. كه مجموعه اي تجاري با قيمت‌هاي بسيار مناسب در مشهد است. آنجا مي‌توانيد انواع لباس، لوازم آرايشي و بهداشتي، عطر و ادكلن، لوازم منزل و بسياري كالاهاي ديگر را با قيمت‌هاي مناسب خريداري كنيد. آنجا برنامه‌هاي متنوع برگزار مي‌شود و از امكانات اين مركز خريد مي‌توان به رستوران‌ها و كافي شاپ‌هاي مختلف اشاره كرد.

بازار نخل درگهان قشم

در منطقه درگهان قشم مراكز و بازارهاي تجاري مختلفي وجود دارند. يكي از مراكز خريد خوب در اين منطقه بازار نخل است كه شامل مجموعه‌اي بزرگ با معماري زيبا مي‌شود. اين مركز خريد 200 فروشگاه را شامل مي‌شود و در آنجا مي‌توانيد پوشاك و كالاهاي مختلف ديگري را تهيه كنيد. اين مجموعه تجاري و تفريحي شامل رستوران و كافه نيز مي‌شود و آنجا در نزديكي دريا قرار گرفته است.

بازار اطلس درگهان قشم

ديگر مركز خريد در منطقه درگهان قشم بازار اطلس است. آنجا مخصوص خريد كيف و كفش است و همچنين مي‌توانيد البسه و چمدان را هم در آنجا تهيه كنيد. از نظر قيمت اين بازار بسيار مناسب بوده و آنجا شامل امكانات مختلف مانند رستوران، كافه و همچنين تاكسي سرويس مي‌شود.

مركز خريد مرجان قشم

مركز خريد مرجان يا لولو مجموعه‌اي تجاري در بلوار وليعصر قشم است. اين مجموعه تجاري شامل انواع فروشگاه‌هاي مختلف با كالاهايي شامل لوازم بهداشتي، البسه، كيف و كفش، و همينطور لوازم آشپزخانه و منزل مي‌شود. در آنجا مي‌توانيد اسباب بازي و وسايل مربوط به كودك با قيمت مناسب تهيه كنيد. اين مركز خريد شامل رستوران و كافي شاپ مي‌شود و رستوران آنجا بسيار خوب و با غذاهاي خوشمزه است.

مركز خريد پرديس قشم

بازار پرديس قشم ديگر مركز خريدي است كه در اين جزيره مي‌توانيد برويد. آنجا شامل 4 طبقه است و 148 فروشگاه مختلف دارد. در آنجا مي‌توانيد كالاهاي مختلف از برند‌هاي خارجي را تهيه كنيد و همچنين از رستوران‌ها، كافه‌ها و امكانات ديگر آنجا بهره ببريد. فضاي آنجا مدرن بوده و داراي محيطي بزرگ و زيبا است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قشم،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۵۸:۵۷ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

روستاي سپيدارو خانه پيشه وران

شهر مشهد از شهرهاي مناسب از لحاظ گردشگري و سفر به حساب مي آيدو در ميان توريست ها و مسافران بسياري زيادي داراي جاذبه هاي طبيعي و تاريخي بسياري بوده كه توانسته است بسياري را به خود مجذوب كند مكان هاي تفريحي مشهد در نمونه ها و دسته هاي متفاوتي موجود مي باشند كه افراد مي‌ توانند علاوه بر زيارتي كه در اين شهر انجام مي ‌دهند، به اين مكان هاي تفريحي و گردشگري رفته و اوقات خوشي را براي خود رقم بزنند و باعث شوند تا خاطراتي ماندگار و به ياد ماندني از مشهد براي آنها بر جاي بماند. توصيه ما به افرادي كه قصد سفر به مشهد را دارند اين است كه قبل از سفر مكان هاي تفريحي مشهد را مورد بررسي قرار داده و سپس براي بازديد از آن ها اقدام نمايند تا بتوانند بهترين استفاده ممكن را از اين شهر توريستس ودر عين حال مذهبي را داشته باشند. ما در اين مطلب قصد داريم تا به بررسي مكان هاي تفريحي و هيجاني مشهد، مكان هاي دونفره و هزينه ‌هايي كه در اين تفريحات بايد خرج كنيد، پرداخته و نكات مهم در مورد آن را مورد بررسي قرار دهيم. چنانچه قصد سفر به مشهد و بازديد از مكان هاي تفريحي مشهد را داريد، با ما تا پايان متن همراه باشيدو از آن استفاده هاي لازم راببريد. جالب است بدانيد كه شهر مشهد به دليل داشن مكان هاي ديدني بسيار زياد و همينطور متععد در شهر مقدس مشهد و تقاضاي روز افزون مردم براي گردشگري و سفر به جاهاي ناشناخته و كمتر ديده شده اين خطه قديمي تصميم گرفتيم تا گوشه اي از اسرار و شگفتي هاي مشهد را براي شما بازگو كنيم، جاهايي كه شايد هرگز درباره آنها نشنيده باشيد جاهاي ديدني مشهد است را با سايت سفرباتو همراه شويد تا بتوانيد از آنها نهايت استفاده را ببريد.

روستاي درخت سپيدار در شهر بسيار زيباي مشهد

تور مشهد و در مجاورت جاده تاريخي ابريشم و در فاصله نه چندان دور پنجاه و پنج كيلومتري در بخش هاي جنوب غربي شهر مشهد روستايي با ۱۶ قرن سال قدمت وجود دارد به نام درخت سپيدار. حضرت رضا (ع) در سفر خود از مدينه به مرو در اين روستا توقف كرده ‌اند كه همين موضوع سبب شده است كه اين روستابه مكاني مقدس تبديل شود كه سالانه پذيراي تعداد بسيار زيادي از گردشگران و همينطور زائران اين شهر مي باشد. در روستا چشمه‌ اي با نام مبارك امام رضا وجود دارد كه بر اساس شنيده و يعضي از اسناد تاريخي گقته مي شود از آثار به جاي مانده از حضور حضرت اما رضا يعني امام هشتم شيعيان عالم است. همچنين يك سنگ  كه رد دستي روي آن حكاكي شده، جزء آثار تاريخي اين روستا مي باشد كه بسياري بر اين باورند كه اين سنگ رد دست منصوب به امام هشتم مي باشد كه در خور توجه بسياري بوده و مي باشد روستاي درخت سپيدار جذابيت ‌هاي تاريخي و طبيعي زيادي دارد كه در فصل بهار و پاييز گردشگران زيادي را را به خود توانسته است جذب كند و داراي جاذبه هاي تاريخي و تفريحي وطبيعي و همينطور مذهبي بسيار مي باشد كه بيش از پيش باعث طرفدار پيدا كردن و جذاب شدن اين مجموععه قديمي شده است آثار تاريخي‌اي چون قلعه تلخ‌آب، كاروانسراي قديمي و قبرستان گبرها نشان از قدمت طولاني روستا دارد. همچنين قنات تاريخي تلخ‌آب، باغ‌هاي رنگارنگ ميوه، تخت پادشاه و غار آغال گرگ جذابيت‌ هاي ديگر روستا است كه سالانه تعداد بسيار زيادي از گردشگران را به خود جذب مي كند در درخت سپيدار ديواره ‌هايي صخره‌اي وجود دارد كه صخره ‌نوردان را به اين روستا مي ‌كشاند و باعث مي شود كه آنها خود را در اين مكان مهك زده و خود را به چالش هاي جديدي دعوت مي كنند. در ادامه باماهمراه باشيد تا شما را با يكي ديگر از جاذبه هاي ديدني شهر مشهد اشنا كنيم.

خانه تاريخي پيشه وران مشهد

 به اعلام سايت سفر باتو ، خانه تاريخي پيشه وران به دليل عدم وجود مستندات و كتيبه هاي تاريخي دقيقا قابل شناسايي نمي باشد اما به صورت تقريبي به اواخر دوره قاجار و پهلوي اول نسبت داده مي شود كه از همين حيص سبب مي شود آن را چندان قديمي در نظر نگرفت خانه پيشه وران در نزديكي گنبد سبز و خيابان تجاري خسروي قرار گرفته است و سالانه تعداد بسيار زيادي از گردشگران و مسافران را به خود جرب مي كند اين خانه تاكنون چندين بار مرمت شده است و براي درآمد زايي و كسب در آمد از كساني كه به اين منطقه سر مي زنند آن نيز طرح هايي مورد تاييد قرار گرفته است كه از جمله ي آن ها بايد به كشف شناسنامۀ اين خانه و معرفي نكات تاريخي و معماري آن براي بازديدكنندگان در ازاي دريافت ورودي   فروش عتيقه جات و همچنين صنايع دستي در كنار نوشيدني هاي گرم و سرد سنتي اشاره كرد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشهد،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۵۸:۳۰ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

بلوار باتومي Batumi Boulevard

بلوار زيباي باتومي محلي براي گشت و گذار و تفريح در اين شهر است . احتمالا در طول اقامت خود در باتومي چندين شب را در اطراف اين بلوار به صبح برسانيد و از زيباييهاي آن و امكانات رفاهي و تفريحي اش نهايت لذت را ببريد. اين بلوار در واقع يك پارك تفريحي است كه طول آن به شش كيلومتر مي رسد و دور تا دور آن توسط كافه ها و رستورانها كه اغلب داراي محيطي دلنشين اند احاطه شده است.

بلوار باتومي در تور گرجستان امتداد خط ساحلي قرار دارد و تمامي زيبايي آن وابسته به پوشش گياهي سرسبز آن ، گذرگاههاي زيبا ، فواره هاي آب رقصان ، كافه ها ، و بارهاي ساحلي است . اين ساحل سنگي محل مناسبي براي قدم زدن و لذت از مناظر آبهاي نيلگون است .

به گزارش سفر باتو ، در شمال اين بلوار چرخ و فلكي عظيم ديده مي شود كه چشم باكو نام دارد و از جمله پرطرفدارترين جاذبه هاي تفريحي در اينجاست  و در كنار آن برج الفبا و مجسمه علي و نينو را ميتوان مشاهده نمود كه هر دو نمايانگر معماري مدرن در اين شهر هستند.

 

 پارك دلفينها در شهر باتومي  dolphinarium

پارك دلفينها يكي ديگر از جاذبه هاي تفريحي در اين شهر است كه ساخت آن در سال 1975 انجام گرفت. اين مجموعه گنجايش حدود هشتصد نفر را دارد كه در آن شاهد اجراهاي مفرح دلفينها همچون رقص ، بازي با توپ و حلقه و ... خواهيد بود .  اين مجموعه همه روزه مابين ساعات دو تا هفت عصر  باز مي باشد .

 باغ گياه شناسي در شهر باتومي Botanical Garden Of Batumi

باغ گياه شناسي مجموعه اي بي نظير و شگفت انگيز است كه پاركهاي مرتفع و پست و نواحي ساحلي را در بر مي گيرد . اين باغ داراي نه منطقه با پوشش هاي گياهي متفاوت از مناطق متنوع دنياست و شامل : گياهان گرمسيري قفقازي ، گياهان شرق آسيا ، نيوزلند ، آمريكاي جنوبي ، گياهان منطقه هيماليا ، مكزيك ، استراليا و در نهايت مديترانه اي است  .

 اين باغ در فاصله ده كيلومتري از شمال بندر قرار دارد و گونه هاي گياهي متعددي در آن به چشم ميخورد كه  حدود صد مورد از آن مختص منطقه قفقاز مي باشد .

پيشنهاد مي كنيم بازديد از اين مجموعه را در الويت برنامه هاي گردشگري خود قرار دهيد و علاوه بر اطلاعات علمي جالب و مختلف از مناظر زيبايي آن لذت ببريد . همچنين اين مكان محل مناسبي براي خلق و ثبت عكسهاي رويايي است.  

اين مجموعه همه روزه  و مابين ساعات نه صبح تا هشت شب باز مي باشد .

 

تله كابين آرگو Argo Cable Car

تله كابين آرگو مكان تفريحي ديگري است كه براي سپري نمودن روزي پر هيجان بسيار ايده ال خواهد بود . تله كابين آرگو مابين كوههاي آنورا در تفليس واقع شده ارتفاع  آن دويست و پنجاه متر بالاتر از سطح دريا است . با سوار شدن بر اين تله كابين شاهد چشم اندازي منحصربه فرد از شهر و درياي سياه خواهيد بود و با ارتفاع گرفتن ان رفته رفته از ارتفاعات سرسبز آنورا عبور مي كنيد . اين مركز تفريحي شامل رستوران ، كافه، و فروشگاه است  و تراس لژ سلطنتي بخش اصلي ساختمان آن را تشكيل ميدهد كه داراي منظره اي بسيار زيبا و حيرت انگيز است .

جالب است بدانيد اين تله كابين توسط كمپاني اتريشي طراحي و ساخته شده است و طول آن در حدود دو هزار و پانصد و هشتاد متر است و سفر با آن حدودا ده دقيقه به طول مي انجامد.

اين مجموعه همه روزه مابين ساعات 10 صبح تا 10 شب باز مي باشد .

 ميدان اروپا در شهر باتومي Europe Square

ميدان اروپا يكي از اصلي ترين ميادين اين شهر است و حين گشت و گذار در باتومي احتمالا بارها گذرتان به اين جا خواهد افتاد. اين ميدان در مجاورت ساختمان دولتي جمهوري خودمختار آجارستان قرار دارد و در طراف آن يك پارك كوچك ، ساختمان ساعت نجوم باتومي و فواره هاي آب نپتون  به چشم مي خورد. در اطراف ميدان اروپا ساختمانهايي زيبا با به سبك معماري اروپاي شرقي ديده مي شود كه جلوه اي خاص به آن بخشيده اند. بهترين زمان براي بازديد از اين محل صبح زود يا بعد از ظهر نزديك غروب آفتاب است زيرا در بقيه ساعات ترافيك اينجا سنگين بوده و لذت گشت و گذار در كاهش ميدهد .

 تنديس مديا باتومي Medea Monument

تنديس مديا در وسط ميدان اروپا قرار گرفته و جلوه اي زيبا به آن بخشيده است . اين تنديش زني را به تصوير كشيده كه بزي را در دست گرفته و در پشت آن داستاني اساطيري نهفته است. ساخت اين تنديس در حدود يك ميليون لاري هزينه در بر داشته كه توسط شهرداري باتومي پرداخت شده است .

 ميدان پيازا در شهر باتومي Piazza Square

ميدان پيازا يكي از زيباترين ميادين شهر باتومي است و همانطور كه از نامش پيداست ساخت اين آن بر گرفته از معماري ايتاليايي است .  وسعت اين ميدان در حدود پنج هزار و هفتصد متر است و دور تا دور آن توسط ساختمان هتل ، رستوران و كافه احاطه گرديده است.  هر روز عصر در اين ميدان موسيقي زنده اجرا مي گردد و موزيسين هايي بزرگي از سراسر دنياست كه از اين محل بازديد مي كنند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گرجستان،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۵۵:۳۸ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]

در اين مطلب قصد داريم تا شما را با تعدادي از جاذبه هاي گردشگري كشور مالزي اشنا كنيم ما در خدمت شما هستيم با موضوع جاذبه هاي گردشگري مالزي و بايد بدانيد كه مالزي كشوري است در جنوب شرقي آسيا و پايتخت اين كشور بسيار جذاب و استوايي شهري نيست جز كوالالامپور كه داراي سواحل و جزيره هاي بكر و مناطق وسيعي از طبيعت دست نخورده بسياري مي باشد و جالب است بدانيد كه آب و هواي مالزي در بيشتر مناطق به جز مناطق مرتفع و كوهستان گرم و مرطوب است كه همين امر سبب شده است تا اين كشورداراي آب و هوايي تقريبا در تمامي طول سال يكسان باشد. اين كشور زيبا داراي سي ايالت و  يه محدوده ‌ي فدرالي مي باشد كه با توجه به موقعيت جغرافيايي آن  هر منطقه زيبايي ‌هاي منحصر به فرد و جاذبه هاي طبيعي خودش را دارد كه شما مي توانيد از آنها در سفرهاي خود ديدن كنيد و لذت كافي و بسياري را ببريد. جنگل هاي سرسبز، سواحل زيبا با چشم اندازهاي وسيع از مهم‌ترين مقاصد گردشگري دنيا محسوب مي شود.

تور مالزي و همواره توريست هاي زيادي مجذوب مناطق ديدني مالزي مي شوند. همچنين از نظر جاذبه‌هاي شهري، رستوران‌هاي معروف با غذاهاي خوش طعم، برجهاي آسمان خراش وكافه هاي متفاوت و نيز فستيوالها و جشنواره هايي كه هر ساله در اين كشور برگزار مي شود سبب شده است تا دوستداران بسياري را به خود جذب كند و سبب شود تمامي كساني كه به اين كشور شرق اسيايي سفر مي كنند بتوانند يكي از برترين و در عين حال جذاب ترين خاطرات گردشگري خود را به ثبت برسانند. در ادامه با ما همراه باشيد تا شما را با تعدادي از برترين جاذبه هاي گردشگري و توريستي كه در كشور مالزي قرار دارد و مي توانيد از انها ديدن كنيد آشنا كنيم.

پارك آبي سان‌ وي

به گزارش سايت سفر باتو ، سان‌ وي يكي از برترين برند هاي ساختماني در كوالالامپور و به طور كلي در كشور مالزي مي باشد كه توانسته است در اين شهر پروژه هاي بسياري نظير  پارك آبي سان وي و هيمنطور پروژه هاي ساختماني و خانه هاي ويلايي و اپارتماني و همينطور مراكز خريد بسيار مدرن و شيك از ديگر مواردي است كه اين كمپاني در ساخت و بهره برداري از آنها توانسته است بسيار موفق عمل كند جالب است بدانيد كه پارك آبي سان وي ولو سيتي بسيار دوست داشتني و فوق العاده مهيج درشهر بسيار زيباي كوالالامپور قرار گرفته است و اين پارك به دليل محيط بسيار سرسبز و طبيعت زيباي و ساحل هاي شني كه دارد يكي از زيبا ترين ساحل هاي ساخته شده به دست انسان را در خود جاي داده است كه مورد توجه بازديد كنندگان بسياري از توريست ها و همينطور گردشگراني كه اين مجموعه آبي ديدن مي كنند قرار گرفته است. جالب است بدانيد كه اين پارك آبي بسيار زيبا توانسته است در بين برترين تفريحات و جاذبه هاي مدرن اين شهر قرار بگيرد و هر ساله گردشگران فراواني را از سراسر دنيا به سمت خود جذب مي كند. سان ‌وي مركز خريد بزرگ و زيبايي نيز دارد كه به سبك معماري مصري طراحي و ساخته شده است كه در آن زميني يخي كه براي پاتيناژ نيز مناسب مي باشد تعبيه شده است كه بسيار در خور توجه است و موج سواري روي آب يكي از اصلي ترين جاذبه هاي گردشگري پارك آبي سان شهر كوالالامپور مي باشد. ترن هوايي هاي هيجان انگيز و همينطور پل معلق كه 428 متر ارتفاع دارد و همچنين باغ وحش تقريبا بزرگي كه دقيقا حس حيات وحش را به بازديد كننده ها منتقل مي كند و پياده روي در ساحل نيز از ديگر جذابيت هاي اين پارك آبي بزرگ هستند . اين مجموعه كه در بيرون شهر كوالالامپور است مجموعه اي از يك شهر بازي ، دنياي آب و باغ وحش مي باشد كه پيشنهاد ما براي شما عزيزان اين است كه اصلا آن را از دست ندهيد زيرا اگر در طول سفر خود از اين مجموعه جذاب ديدن نكنيد گويي كه سفر خود را نيمه كاره رها كرده ايد و هيچ دست آوردي ز اين سفر براي خود نداشته ايد.

پل هوايي لنكاوي

اين پل هوايي كه در ارتفاعات بالاي جزيره لنكاوي قرار گرفته است كه از برترين پل هاي هوايي در شهر لنكاوي مي باشد كه شما را مي تواند با جاذبه هاي طبيعي اين شهر و اين جزيره بيشتر اشنا كند. جالب است بدانيد كه يكي از معروف ترين پل هاي كابلي در جهان است كه درغرب مالزي و نزديكي تله كابين  جزيره لنكاوي قرار دارد. جالب است بدانيد كه ارتفاع اين پل چيزي در حدود هفتصد متر از سطح دريا فاصله دارد و يكي از طولاني ترين ها در نوع خود است و طول آن چيزي بالغ بر صد و بيست متر مي باشد و عرض پياده روي آن بيشتر از يك متر و نيم است و ايمني بالايي برخوردار است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مالزي،
موضوع:
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۵۵:۰۹ ] [ حامد ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر